Kuuma lista

Mistä kaupunki puhuu?

Kari-Pekka.
Kari-Pekka.
1. Pulverikirjeet
Tähän ei Jyrki Sukula pysty. 50 grammasta vehnäjauhoja voi kylähullu saada yllättävän pitkän kakun.

2. SP:n johtajat
Kokoomus on kovan tehtävän edessä, kun ehdokkaista pitää valita joko pätevä ja sopiva tai Ilkka Kanerva.

3. Hyväntekeväisyys
Supertähdet auttavat auliisti terrori-iskuissa kärsineitä, mutta tilanne ei silti ole niin epätoivoinen, että he suostuisivat siihen yhdessä Michael Jacksonin kanssa.

4. Pernarutto
Onneksi pernarutto on kuin keskustalaisuus. Se leviää vain suorassa yhteydessä bakteeriin, eikä ihmisestä toiseen.

5. Kari-Pekka Kyrö
Nyt Kyrö on liitetty jo mafiaan, ja kun odotellaan vielä hetki, hän paljastuu myös WTC-iskujen suunnittelijaksi.

6. Sheriffi McCoy
Andy ei kadu heroiinia, koska hänen elämänsä ei olisi ollut sama ilman sitä. Newyorkilaiset eivät kuitenkaan sano samaa Osama bin Ladenista vaikka voisivatkin.

Martti.
Martti.
7. Martti syrjään
On väärin, jos Syrjä ei voi esittää Oliver-musikaalin roistoa vain siksi, että hän on valmistautunut rooliin kunnon metodinäyttelijän tavoin.

8. Saunominen tyhmentää
Puppua. Me saunovat suomalaiset emme lainkaan ymmärrä, mitä saksalaiset oikein yrittävät vihjailla tutkimuksillaan.

9. Avustuspaketit
Jos afganistanilaiset eivät vielä maapähkinävoista tajua, mitä jenkit oikein yrittävät sanoa, Suomi antaa avustuspaketteihin mukaan myös mämmituokkosen.

10. Nokia
Odotusten mukainen tulos yllätti sijoittajat niin perusteellisesti, että Nokian kurssi lähti tavallisuudesta poiketen täysin normaalin logiikan mukaiseen nousuun.


Kommentoi artikkelia

Anna sähköpostiosoite, jos haluat, että sinuun voidaan ottaa yhteyttä. Osoite ei ole pakollinen, mutta jos määrittelet sen, se näkyy julkisesti kaikille.

Kirjoita kenttään viisikirjaiminen mustalla kirjoitettu sana, joka on yllä olevassa kuvassa. Kirjainkoolla ei ole merkitystä. Tällä toimenpiteellä estämme roskapostitusta. Tai kirjaudu sisään palveluun, jolloin tarkistetta ei kysytä.

Lue lisää: uusin City-lehti

Kahvinpaahdantaa Mansessa
Kahvila Valo tuo kofeinisteille ilouutisen: Valo alkaa paahtaa omaa...
Arto Tuunela
Pariisin Kevään nokkamiehestä kasvoi popin ylijumala.
Teemu Rajamäki
Uniklubin ex-basisti Teemu Rajamäki on enää todella vähän rokkikukko.
Miehen työ
Kolumni. Nyt voimme tarkastella Sauli Niinistön saavutuksia.
Katarinan uusi alku Turussa
Ravintolalaiva Katarina avasi kesäkautensa hienoilla uudistuksilla
Lisää pyöräteitä Manseen!
Onko Tampere Suomen paras asuinpaikka myös nuorille? Me kysyimme, te...
VIP Bartenders
VIP Bartendersin Rane löysi kumppaninsa baaritiskiltä.
Sävy muutti ja Boulevard Social avasi
Kahvila Sävy on muuttanut isompiin tiloihin. Maanantaina 21.5. ovensa...
Festareiden ABC
Cityn vinkit festarineitsyeille.
Vaadimme vapautta duunissa!
Tätä me y-sukupolven edustajat haluamme työelämältä.

Lue lisää: Kuuma lista

Kuuma lista
Mistä kaupunki puhuu? 2
Kuuma lista
Mistä kaupunki puhuu? 3
Kuuma lista
Mistä kaupunki puhuu? 2
Kuuma lista
Mistä kaupunki puhuu? 4
Kuuma lista
Mistä kaupunki puhuu? 1
Kuuma lista 16/11
Mistä kaupunki puhuu?
Kuuma lista
Mistä kaupunki puhuu? 5
Kuuma Lista
Mistä kaupunki puhuu
Kuuma lista
Mistä kaupunki puhuu? 1
Kuuma lista
Mistä kaupunki puhuu?