Kuinkahan täs käy

13.6.2010 08:55 Päivitetty viimeksi 13.6.2010 09:13

Ilmeisesti lomaan siirtyminen on onnistunu, en osaa enää stressata ees lähestyvistä juhlista. Yhes lasten kans on siivoiltu- ny riittää jaksamista painostaa niitä osallistumaan.Lisäks oon näperrelly keittiössä- suklaan pursotus on viä ihan hakusessa mut ainakin sotkut vois syödä :P Konvehtien eka kierros opetti et massan pitää olla riittävän kuumaa. noihin on ny jääny ilmaa ku kerkes vähän jähtyyn ennen muottiin kaatamista.

Kutomaan en o kerenny ku yhen rivin- mut se onkin enempi stressilääke ja jos ei stressaa ni tariiko sit kutookkaan?
Kävin aamusella vaakassakin ja säikähdin- vasta 2 lomapäivä menos ja paino pudonnu liki 2 kiloo. Enhän mä oo ees dieetillä. Tätä vauhtia mä en pysy hengissä loman loppuun asti ;P No, luotan siihen et eiköhän se ruoka ala maistua ny lomallakin ku eka hössötysinto laantuu.

Jahka saan aamukaffin juotua niin vois miettiä mitä eilen väsättyjen kakkujen päälle laittas- kaupas ei ollu hopeetoffeeta (kait se viel on makkinoilla??) joten jouduin tyytymään pariin käckiin (niil on kyl joku muu nimi ny) ja sitä pitäs hyödyntää. Toisen- sen isoimman- kakun päälle tulis perinteinen mansikkakermahässäkkä ja kolmanteen vois harkita jotain kinuskia tms. Ja nakkipiiloja pitää tehä, rinsessa lupas jeesata siinä hommasa jos saa syyä kuormasta :P

Loppupäivästä ois si tarkotus ottaa lunkisti- tulee kaffivieraita ja menee varmaan hihittelyks :D Suunnittelin hetken et pitäsin huomisen sit pyjamapäivänä mitään tekemättä, mut kait se on pakko alkaa siivoilemaan niit Juniorin rippijuhlia varten- kovin paljoo ei yhen päivän aikana voi kiillottaa ja puunata, tulee pianaika niin kipiäks ettei si kykene mihinkään. Siis vähän kerrassaan ja loppupäivät laiskottelua, jos pysyis sit lomafiilis :D
Edellinen 11.6.2010Törsääjätytön paluu

Kommentoi