Mittakaava

14.12.2011 16:10

Aina kun on kiire ja stressi (kuten meillä monilla tähän aikaan vuodesta on) on hyvä hetkeksi miettiä. Vaikka taivaan tähtiä. Siinä mittakaavassa oma juokseminen ja näprääminen kutistuu aika turhanpäiväiseksi.

Kirjoitettaessa soi the Cure - Cut Here

Edellinen 4.11.2011Elämä

Kommentit

  • Leccare 15.12.2011 00:27 Koska Rakkauden ammattilaiset palaavat kesälomalta, jotta saisimme osion keskustelut jälleen luettavaksi?
  • arzitheman 17.12.2011 02:05 Kirkollahan on pitkään ollut jo uusi tuote haussa kun taivaskaveri raamattu liitteineen menee niin heikosti kaupaksi ja ilmeisesti nyt on in tuijotella tähtiä.
    Mikäpä siinä..astronomia on oiva harrastus niin kauan kuin uskoo mitä näkee mutta jos rupeaa hallusinoimaan jotain ylimääräistä niin liikutaan jo astrologian tapaisella vyöhykkeellä joka menee jo uskomusten puolelle ihan samalla tapaa kuin itse väittäisin että muumilaakso on heti marsin takana.

Kommentoi