Blogi: WilleWauLöytyi 2 merkintää tagilla vaallirahoitus2012. 1.2.2012 23:23 Loppusuora presidentin vallinnassa avautumassa. Kuitenkin on edelleen aiheita, joista ei presidenttitenteissä tunnuta uskallettavan puhua. Tai saada.
Vaikka parisuhdekiemurat ovat olleet kokoomukselle näissä vaaleissa kova vaalivaltti, niin molempien yhteistä salarakasta ei ole vielä saatu päivän valoon. Yritin ladata avoimesti kuvan tännekin, mutta en onnistunut.
Tässä linkissä sitten aikamoinen salarakas yhteiskuvan kera:
suomi2017.wordpress.comsidentinvaalit-2012-kirikierros-kaynnistymassa/
Aurinko paistakoot ja paikkansa pitävä tieto Suomen vallanytimet viimeinkin valaiskoot!Tagit: eu-liittovaltio eu-pankkituki presidentinvaalit2012 vaallirahoitus2012
22.1.2012 00:04 Hienoa olisi, jos gallupien tekijät jalkaantuisivat aamuyöstä eri paikkakuntien grilleille. Puhelimitse tehtävät gallupit voivat olla jo numeroasetteluiltaan harhaanjohtavia. Galluppien hintatiedotkin on jatkossa hyvä saada julkisuuteen ja kuka loppulaskun maksoi sekä oli välissä bulvaani?
Puheliasta ja taatusti kommentointihalukasta äänestäjiä tarttuisi takuuvarmasti syötteihin eri paikkakuntien grilleilla paremmin.
Samalla saisimme tietää myös katutason kuulumisia uudenlaisten grilli-galluppien kautta. Tässä kuvassa on vangittu onnistuneesti Oopperan Grillin ennusteita.

Kaikesta gallupnoinnista huolimatta. Vain annetut äänet ratkaisevat.Tagit: presidentinvaali2012 presidenttiehdokkaat vaalivoitto vaallirahoitus2012
|