Tunnustus #28514
Rippituoli paljastaa synnit ja salarakkaat. Anonyymisti.
Nainen  27.7.2010 18:02 Lihoin kevään aikana painoindeksistä 21,5 lukemaan 23,4. Pelkkää läskiä tuli reilu 6kg. Aiemmin paino on vaihdellut ehkä 2kg, sekin hyvin hitaasti. En ole koskaan ollut tämän painoinen, en kokenut sitä etteivät vaatteet yhtäkkiä mahdu päälle ... vaan nytpä olen.
Aiemmin pidin itseäni haluttavana ja aistillisena, tykkäsin ja viihdyin kropassani. Nyt maha on yksi pallo tai rullalle menevä löllö joka tursuaa jokaikisistä housuista. Reidet pelkkää appelsiini-ihoista selluliittia ... tarkkailen hysteerisesti kasvojanikin josko niissä pian näkyy pyöreyttä.
Kaikki ilmestyskirjan ratsastajat ovat täällä kun 2000-luvun emansipoitunut, koulutettu ja aiemmin kauneusihanteeseen helposti sopinut nainen putoaa hämmentävän palavaan itseinhoon josta ei tunnu olevan poispääsyä.
Kommentit
|