Ulkoistan heti kättelyssä vastuun ihastumiselleni. Jos olisin syönyt enemmän vitamiineja, olisin varmasti ollut vastustuskykyisempi, mutta kun ”erehdyin” napsimaan nallekarkkeja niiden sijasta ja näin tässä sitten kävi. Vatsassa on perhosia muttei okseta, selkeä ihastumisoire. Nukun kuitenkin jatkossa suu ja ikkunat kiinni, ettei mikään eksoottisempi ötökkä pesi muhun.
Uskomaton ajatuskatkos, enhän mä oo ennen unohtanut koneeseen pyykkejä tunniksi, siis illalla, siis juuri ennen nukkumaanmenoa! Ja tietysti älynväläyksenä oli tällä kertaa hehtaarilakanoiden sijasta pyykätä kaikki ns. pikkupyykki. Voihan Gsus ja PepeJeans että oli hommaa laittaa kuivausteline täyteen noita onnettoman pieniä pitsikaistaleita.
Ja ei, pics or it didn’t happen ei nyt tehoa muhun. Hankkikaa siis ilmainen runkkumatskunne oma-aloitteisesti jostakin ihan muualta tai peskää vaihteeksi likainen mielikuvituksenne. Kiitätte niin mua kuin itseännekin.
Jotain hyvääkin sentään. Mulla on unisex-deitti tiedossa, kunhan nukahdan. Ja tää on siis toinen sellainen eli asioita saattaa jopa tapahtua. I wish 😀