”Whats the worst day of the week, that gets us all depressed? M-O-N-D-A-Y S-U-C-K-S!”
Jeps. Tuli jälleen tänään mieleen eräs työporukan sovinistikeskustelu naisten ryhmittelystä. Sen perusteella luokkia oli 4. Pantavat, vaimot, neutraalit (sisältää tutut, kaverit ja muut joiden kanssa tullaan vähintään toimeen) ja viimeiseksi se osasto johon ei haluta olla missään yhteydessä.
Tänään tuntuu että kirkas enemmistö on joko pantavia tai niitä joihin ei halua olla missään yhteydessä ikinä. Seuraavaksi tulee ne harvat neutraalit. Viimeisenä vaimomateriaali joka, niin koomista kuin se onkin, on yllättäen aina jo viety. 🙂 Ei siinä mitään. Ei ole mitään intressejä pariutua vielä pitkään aikaan.
Se mikä kuitenkin mättää nyt tämän maanantain angstisessa tilassa että tuntuu että kaikki edes jotenkin täysjärkiset pääkaupunkiseudun naiset on jo tavattu. Pitää siis alkaa laajentamaan reviiriä jos meinaa joskus hamassa tulevaisuudessa pariutua. SE on perseestä. Mikään nainen ei saa minua matkustamaan joka toisena viikonloppuna 2-4 tuntia suuntaan jotta saan tavata hänet ja sama takaisin jotta pääsen töihin. Vittu. Aikuistukaa pääkaupunkiseudun naiset! Pää pois perseestä ja muutakin sisältöä elämäänne kuin kynsilakka ja huulikiilto!