Näistä helteistä ihmisten nauttiessa monet koirat kärsivät. Helsingissä on aika vähän koirapuistoja joissa koirat pääsevät vapaana uimaan. Näistä Rajasaari on ehdoton lempparini, se on saaren puolikas josta on tehty koirapuisto….
Cityn toimitus28.7.2014 02:19(Päivitetty: 27.7.2014 23:30)
Näistä helteistä ihmisten nauttiessa monet koirat kärsivät. Helsingissä on aika vähän koirapuistoja joissa koirat pääsevät vapaana uimaan. Näistä Rajasaari on ehdoton lempparini, se on saaren puolikas josta on tehty koirapuisto. Täältä löytyy kunnollinen iso hiekkaranta missä koirat pääsevät juoksemaan ja lääniä löytyy sen verran paljon, että voi huoletta jäädä hiljaisemmallekin puolelle uimaan. Kävin täällä aikoinaan kävellen paljonkin ja koirani juostessa ympäriinsä makasin kallioilla ottamassa aurinkoa. Nykyään pakataan välillä koira autoon ja ajellaan tuonne nauttimaan illoista, jolloin ihmisiä on paljon vähemmän.
Muistakaa kuitenkin, että kyseessä on koirapuisto eli omat eväät, koirien lelut sun muut jätetään kotiin ettei tule turhia kahinoita. Vettä sekä pyyhe autolla tullessa kannattaa kuitenkin varata mukaan.
Paikalle löytää iskemällä Rajasaaren googlen mapsiin.