Victoria Beckham rikkoi hiljaisuuden – ei sanaakaan Brooklynistä

Rouva Beckham jätti poikansa somekirjoittelut kylmästi huomiotta.

Kolme aikuista eli Brooklyn, Victoria ja David Beckham seisovat vierekkäin sisätilassa, taustalla runsaasti punaisia ruusuja ja koristeellinen seinäpinta.

Victoria Beckham teki paluun sosiaaliseen mediaan samaan aikaan, kun Beckhamien perheriita on noussut otsikoihin poikkeuksellisen avoimena ja katkerana.

Muotisuunnittelija ja entinen Spice Girls -tähti sivuutti poikansa Brooklyn Beckhamin julkiset syytökset ja keskittyi juhlistamaan ystäväänsä ja yhtyetoveriaan Emma Buntonia.

Lue myös: Kulissit kaatuvat? Brooklyn Beckham avaa perheriidan yksityiskohtia

Victoria julkaisi Instagramin tarinat -osiossaan kuvan, jossa hän toivottaa Emmalle hyvää 50-vuotissyntymäpäivää sanoilla: ”Rakastan sinua niin paljon!!” Lisäksi hän jakoi nostalgisen videoklipin Spice Girlsin Say You’ll Be There -musiikkivideolta.

Vaaleahiuksinen naisartisti esiintyy lavalla mikrofonin kanssa ja osoittaa yleisöä, taustalla tanssijoita värikkäissä lavavaloissa.
Victoria ohitti Brooklynin somekirjoittelut ja rikkoi hiljaisuuden onnitellakseen ex-bänditoveriaan Emma Buntonia (kuvassa) niin kuin mitään ei olisi tapahtunut.

Päivitys oli hänen ensimmäisensä sen jälkeen, kun Brooklyn julkaisi maanantaina lausunnon, joka repi perheen sisäiset ristiriidat julkisuuteen.

Brooklyn Beckham: ”En halua sopia perheeni kanssa”

Brooklyn Beckham ilmoitti suorasanaisesti, ettei hän halua enää sovintoa vanhempiensa kanssa. Hänen mukaansa perhe on asettanut julkisuuskuvan ja brändin kaiken muun edelle.

”Brand Beckham tulee aina ensin”, Brooklyn kirjoitti ja väitti olleensa vanhempiensa kontrolloima suurimman osan elämästään.

Brooklyn kertoi myös kärsineensä vuosia voimakkaasta ahdistuksesta, joka hänen mukaansa helpotti vasta, kun hän etääntyi perheestään ja perusti elämänsä vaimonsa Nicola Peltzin kanssa. Pariskunta on jättänyt viime kuukausina väliin useita perhejuhlia, mukaan lukien David Beckhamin 50-vuotispäivän ja ritariksi lyömisen.

Victoria Beckhamin kerrotaan olevan ”järkyttynyt”

Daily Mailin lähteiden mukaan Victoria Beckham on ollut tilanteesta syvästi järkyttynyt. Äidin ja pojan välisen kuilun kerrotaan kasvaneen niin suureksi, että sovinto näyttää tällä hetkellä epätodennäköiseltä.

Victoria ei ole kommentoinut poikansa lausuntoa julkisesti, eikä häntä ole nähty julkisuudessa lausunnon jälkeen. Hänen somepäivityksensä tulkittiin monien mielestä harkituksi eleeksi: normaaliuden ja kontrollin osoitukseksi keskellä henkilökohtaista kriisiä.

David Beckham välttelee aihetta

Siinä missä Victoria pysyttelee hiljaisena, David Beckham kohtasi median Maailman talousfoorumissa Davosissa. Hän kieltäytyi vastaamasta perheriitaa koskeviin kysymyksiin, mutta puhui ironisesti sosiaalisen median vaikutuksesta lapsiin.

”Lapset saavat tehdä virheitä. Siten he oppivat”, Beckham totesi CNBC:n haastattelussa ja kertoi pyrkineensä opettamaan lapsilleen sosiaalisen median hyviä ja huonoja puolia.

David on sittemmin esiintynyt podcastissa yhdysvaltalaisen kirjailijan Adam Grantin kanssa, mutta Brooklynista hän ei suostunut puhumaan.

Julkinen perhedraama jatkuu

Beckhamien tilanne muistuttaa harvinaisen avoimesti siitä, kuinka julkkisperheiden yksityiset konfliktit muuttuvat helposti osaksi globaalia mediaspektaakkelia. Toistaiseksi Victoria Beckhamin somepaluu vaikuttaa olevan viesti ilman sanoja: elämä jatkuu, vaikka perhe repeää.

Lue myös: Nämä naiset väittävät olevansa Elviksen tyttäriä — yhdennäköisyys hämmentää

Daily Mail kertoo, ettei saanut Beckhameilta kommentteja artikkelia varten.

Lähde: DailyMail

Suosittelemme