Niisk

Nyt tuntuu pahalta…
Aamulla kun lapset tekivät torpedo syöksyn sänkyyn, totesin kurkun olevan todella kipeä, auts.
Raahauduttuani suihkuun, huomasin kuinka joka lihasta särkee, korva kutisee ja nyt aivastelen tässä koneella.
Flunssa jota en ole todellllaaa pitkään aikaan potenut taitaa hiipiä takavasemmalta kimppuun.
Lauantaina pitäisi mennä saunomaan kavereille ja nyt tuntuu etten jaksa edes syötävää tehdä, niellä en uskalla.
Mulla sattuu tuo samperin kipukynnys olemaan todella alhaalla, olen kuin pieni vauva kipeänä.
On sekin outoa, ettei lapsen synnyttäminen tunnu missään, menee ilman puudutuksia, mutta flunssa saa käpertymään peiton alle ja itkua tihuttamaan.
HMMM, kaksi lasta olen maailmaan työntänyt ilman puudutuksia, ilokaasun avulla ja hyvin meni… Turhaan sitä ylimääräistä suoneen työntää.
Kai se pitäisi jaksaa tuhlata tuo suuren suuri lapsilisä laskuihin, saa sitten olla taas muutaman viikon tyytyväinen kun ei laskuja pinossa kansiossa.
Sitten käpertyä peiton alle… päikkäreille 🙂
Tuli muuten eilen katsottua Moottorisahamurhaaja, uudempi versio ja olipas aika mäiskettä, hmmm ei ole kaikilla ihmisillä palikat kohillaan.
Miten tuollaistakin voi tapahtua oikeasti??
HRR tuli kylmät väreet, mitäs jos munkin naapurissa…
ÄTSHIUU, joo mielikuvitus aisoihin ja aa aa…