Hyvä päivä ollut!

  • millou

Ainakin tullut ulkoiltua tänään.7tunnin työpäivästä meni 4 tuntia ulkoillessa.Välipalat syötiin piknik tyyliin ulkona , ja mikäs siinä kun aurinkokin välillä lämmitti.
Tyttäret juoksi vastaan tarhan pihalla ja olivat intoa täynnä kun heillä oli jokin yllätys minulle.Hm ,mitähän ne olivatkaan keksineet taas kerran mietin itsekseni.Menivät hakemaan reppunsa ja kävelivät minua kohti kädet seläntakana.Ei saa kurkkia he tokasivat ja mä tietysti pistin silmät kiinni.
Astuivat eteeni ja huusivat kummatkin kuorossa ,saa avata.Ja mitä mun pikku nuppuni olivatkaan tehneet.Kaunis paketti jossa itsekirjoitettu kortti päällä.Ei saa avata sitten kun sunnuntaina vasta, tämä on sulle äitienpäivälahja.Kaappasin tytöt syliini ja kiitin ihanasta lahjasta.
Autossa he vielä kysyivät että saavatko he keittää mulle kahvin sitten myös kun odotettu päivä koittaa.No tottakai ,äidin avustuksella kuitenkin.

Oon mä sit onnekas ,en voi muuta sanoa!

Sanoa vois joka päivä kuinka paljon tykätään ja miten tuntuu mukavalta ,
sylissä kun pidetään !!!

2 kommenttia

V.C. Mikko

8.5.2008 20:59

Todellakin onnekas, sillä onhan niitä toisenlaisiakin äiti tytär suhteita tässä viimeaikoina ruotu lehdistössä, mutta pienet päivänsäteet vetävät väkisin hymyn kasvoille, vaikka kuinka olisi pahalla päällä ja niin nämä tyttäresi ilmeisesti tekevät!

Anonyymi

5.12.2021 11:01

Täältä löydät pian seksiä, suhteita, Deittailua --> http://dating24.me