Jokaista henkilöä viehättää jonkinlainen asiaa ihmisessä ja ihastuu niihin. Nämä piirteet voivat olla vaikka hyvä huumorintaju, puheliaisuus, hyvä kehonrakenne, kauniit muodot, seurallisuus, taidot, osaaminen, rohkeus, urheus, varallisuus ja vaikka mitä. Ihastuessa, ihminen haluaa kokea, nähdä tai tuntea näitä piirteitä. Mutta Rakkautta siinä ei ole. Siksi rakastumista ensisilmäyksellä ei ole olemassa, sen sijan ihastumista on.







6 kommenttia
THW
14.5.2008 21:46
Todellakin. Aina voi ihastua ulkokuoreen, mutta rakastua vain sisimpään.
Mikko
14.5.2008 22:35
harva tidostaa rakastumistaan... se yleensä iskee siinä vaiheessa ku erotaan että vittu nyt tekee niin saatanan kipeetä että kai tässä jotain sitte tunnettii toista kohtaan...se on jännä että se pitää ihmisen saada oikeen kunnolla selkäänsä ennen ku nää asiat tajuaa!!
millou
14.5.2008 23:38
Jokainen on joskus kokenut Rakkauden tuottaman tuskan.
Aina ei vaan näe sitä mitä on edessään.Mutta kaikella on tarkoituksensa.
vonStackelbaum
16.5.2008 00:06
No johan likka viisauren murjaasit.
Tuon ku vaan sais pirettyä mielessänsä, ihastuksen ja rakastumisen eron.
rauhankyyhky
16.5.2008 18:55
Ihastuminen on ehkä tulevan rakkauden alku? Mutta saattaa olla myös edellisen rakkauden loppu.Kun eteen osuu uusi ihastus,on kituva vanha rakkaus helpompi jättää.Rakkaus saapuu nurkantakaa vaivihkaa!
Anonyymi
5.12.2021 11:01
Täältä löydät pian seksiä, suhteita, Deittailua --> http://dating24.me