Tukkajumala aamuisin.

  • millou

Tuli sit nukuttua alle 4 tuntii viimeyönä. Taidan tosiaan olla itse se zompi tänään.

Kait mä olisin nukkunut pitempään mutta tuo poika huudahti aamulla mulle että et sit herättänytkään vaikka piti.
Sorry ,sorry mä nukuin nyt itse pommiin kun valvosin ihan aamutunneille asti.
Mun piti olla hänen herätyskello tänään kun oli tuo pahus unohtanut oman laturinsa kamun luo ja virrat loppu känästä. Mun täytyy tunnustaa että en mä tie onko mulla kello soittanutkaan ,ei sitten mitään hajua asiasta itsellä ole. Kyllä mä laitoin herätyksen se on varmaa mutta voiko olla niin että olisin nukkunut niin sikeesti ne muutamat tunnit etten vain ole kuullut. Yleensä puhelimessa on toistoherätys mut ei ole siitäkään tietoa onko pirrannut vai ei. Ihan kuutamolla olin kyllä herätessäni.

No mä pompahdin kun tikka ylös ja äkkiä vaateet päälle ja sanoin pojalle että heitän hänet tänään. Pikkasen nyt myöhästyi mun takia niin en viittinyt laittaa skootterilla menee vaikka olisihan tuo itse mennyt ei se siitä.
Lähdinkin tukka pystyssä ja ihme etten vielä yökkäri päällä painanut unisena autoon.
Vähän siinä liikennevaloissa eräs mies katsoi pitkään kun taisin olla aika outo näky näin ulkopuolisen silmiin. Toinen puoli tukasta pystyssä ja liekö tuo tyynynkuva vielä poskessakin ollut.
Olisi kyllä tehnyt mieli aukaista ikkunakin ja huutaa että hyvää huomenta sullekin vaan...
Eipä se mua haittaa ,heh kattokoon vaan. Pääasia mulle oli se että rähmät poistettu ja päästiin liikkeelle..
Eikös se luonnollisuus ole tärkeintä ja jos tuokin mies sai hymyä kasvoillensa töihin mentäessä niin aatelkaa että se voi olla tuollekkin hepulle ihan tarpeeseen just tänä aamuna.

Ps: Tuo kuva on aika vähästä siihen miltä näytin tänä aamuna mutta tuo on aika tuttu näky mun hiuksissa aamuisin..

Kävinpä tossa postilaatikolla tullessani ja huvitti kun mulle oli tullut nippu mainoksia ne oli niitattu yhteen. Olikohan tuo pieni vinkki että tyhjennä laatikkosi useimmin kun mulla on tapana jättää mainokset laatikkoon ja sieltä sit heitän suoraan roskikseen välillä. Harvemmin kannan niitä kotiin kuitenkaan.
Voisin kyllä pistää laatikkoon lapun että että jos meinaat niitata mainokseni yhteen niin parempi olla laittamatta niitä lainkaan ,kiitos ..

No tästä se uusi päivä ja uudet kujeet lähtee käymään taas näin verkkaisesti. Miksi tuhlata hienoa päivää nukkumiseen kuitenkaan. Se on Perjantai ja tiedä mistä itsensä löytää taas tänään..

Omaa hauskaa hiuksia kuivatessa!
Omaa hauskaa hiuksia kuivatessa!

13 kommenttia

millou

18.7.2008 09:56

Toi on niin naturel kun vaan voi olla. Mä kyllä nyt ymmärrän paremmin miksi miehillä menee voimat mun kanssa aika usein ja varsinkin aamuisin :O)

kimero

18.7.2008 09:58

oot sä melkoinen höpöttäjä ...
Jos joku tuosta "pelästyy", niin vikaa voi hakea peilistä :)

millou

18.7.2008 10:02

kimero :Usko tai älä niin osaan mä hiljaakin olla..
Harvemmin sanattomaksi jään ja toisinaan joo se omituinen höpöttäjä , mutta asiaakin osaan puhua kyllä..

vonStackelbaum

18.7.2008 10:13

Oon satavarma että sä piristit sen jepen päivän! Varmaan olit kivan näköinen kaikkien vakavien patsastelijoiden joukossa siä aamuliikenteessä, olisin kyllä suonu sulle aamukahvin ennen liikenteeseen lähtöä ;)

millou

18.7.2008 10:31

vonStackelbaum: Onneksi en oo patsastelija ,huih ei se sopisi mun vartalolle ollenkaan. Mikäs se parempaa kuin olla oma itsensä ja jos joku ei pidä näkemästään niin se on sen ongelma ei mun. Täytyy sanoa että on se mieskin aika ihana aamupöpperössä ja sellainen pikku unimatti silmässä vielä. Vähäks tekee mieli suukottaa silloin :D mut pitää muistaa että vaikka mä oon aamuvirkku ja iltavirkku niin kaikki ei oo samaa kuitenkaan. Keskustelu on ainakin aamuisin joskus vain se huomenta ja hyvää työpäivää nuppeli.
Ei sen puoleen että muuta niin tarviskaan , pääasia on että tulee fiilis "kiva kun oot olemassa ja mä sit tyksin sua ilman sanojakin.

kimero

18.7.2008 10:32

Uskonhan mä, tottakai uskon, miksen uskoisi :)
Ja onhan kaikelle aikansa sekä hiljaisuudelle että höpöttämiselle ... (^_-)

millou

18.7.2008 10:39

kimero: Todellakin ! Mä oon höpöttäjä ja nauravainen vitsinvääntäjä mutta tulee mullekkin niitä hiljaisia hetkiä kun haluun vain olla ja en välttämättä aattele mitään. Se normaalia kuitenkin.
Usein kuitenkin sattuu niin että jos mä oon vaisu niin heti aatellaan että mikäs nyt on vinossa ja sekös sieppaa. Eihän se sitä tarkoita kuitenkaan että joku ketuttaa. Enhän minäkään ole papupata jatkuvasti ,eihän sitä kestäisi pirukaan :D

kimero

18.7.2008 11:00

Hei, siis ihan oikeesti uskon (._.)
Viittaus höpöttäjään oli siiihen "miksi menee voimat..." ulkonäköön kun en usko menevän !!

Ja kuten sanoin - aikansa kaikelle, välillä kuuntelee mielellään höpöttäjää ... välillä hiljaisuutta :)

V.C. Mikko

18.7.2008 12:41

Mulla oli edellisessä työpaikassa sellainen työpiste, että se oli omassa nurkassaan ja siis hyvin hiljainen ja tylsä paikka, mutta aina välillä siihen viereiseen työpisteeseen tuli yks nainen joka puhui ihan pöpejä ja hassuja itsekseen, niin kyllä se ainakin teki mun työnteostani paljon mukavampaa, että joku höpötti vieressä... höpötänhän mäkin itsekseni, mutta sitä ei lasketa! ;o)

millou

18.7.2008 18:10

elmaili: Ihmisten ajoissa..
Eipä oo missään vaiheessa nukuttanut vaikka unet jäikin vähäiseksi ja hyvä niin.

V.C. Mikko

18.7.2008 19:47

Nukuppa tänä yönä yhtä vähän ja vielä seuraavanakin, niin takuulla alkaa väsyttää!!! Tai sitten voisit nyt valvoa sellaiset 26 tuntia yhteen menoon, niin johan taas nukuttaisi... niin me intissä yhdessä sotahäsässä tehtiin, jouduttiin istumaan kuorma-auton lavalla n. 15 asteen pakkasessa n. 2h ja sitten tetsattiin taas 2h ja taas kuorma-auton lavalla 2h... Vitun kivaa toisin sanoen, että parempi on vaan nukkua kunnolla! :o)

Anonyymi

5.12.2021 10:57

Täältä löydät pian seksiä, suhteita, Deittailua --> http://dating24.me