Yhteenvetoja…

Se alkaisi kohta olla tämäkin vuosi niin sanotusti paketissa. Ennen uuden vuoden Helsingin reissua, pitäisi vähän kirjoitella blogia. Nyt on vain kuuppa ihan jumissa, joten katsotaan illalla, josko jotain syntyisi….

Se alkaisi kohta olla tämäkin vuosi niin sanotusti paketissa. Ennen uuden vuoden Helsingin reissua, pitäisi vähän kirjoitella blogia. Nyt on vain kuuppa ihan jumissa, joten katsotaan illalla, josko jotain syntyisi. Koska ajattelin hiukan summata kaikkea, mitä on tämän vuoden aikana tapahtunut. Tämä vuosi kun on ollut perin merkityksellinen kuitenkin, koska vaikka paljon ns. huonoakin on tapahtunut, niin hyviäkin asioita mahtuu ja jopa niihin huonoihinkin seikkoihin. Voisi sanoa, etten elä enää järin mustavalkoista elämää, vaikka tunneryöpyissäni joskus niin toki teenkin ja siitä tietysti vilpittömät pahoitteluni.

Olo on melko messevä. En itseasiassa tiedä, että onko tämä nyt krapulaa vaiko olenko hieman kipeä, veikkaisin kuitenkin ensimmäistä vaihtoehtoa.

Pitäisi vielä soitella työnantajalle ja kysellä ensi vuoden duunikuvioista, kunhan jaksaisi. Hitto, että väsyttää.