blues nam

’i’ve travelled for miles around,
seems like everybody wants to put me down,
because im a blues man,
but im a good man,
understand’
-bb king

eilen yhet tuparit, tänään krapula, huomenna ties mitä..

kokeekohan joku muukin alle nelikymppinen siivoomisen auttavan henkiseen alennustilaan?? krapulan lähtö tuntuu olevan vain ja ainoastaan siitä kiinni kuinka siisti kämppä on….
…no, nyt on.

tehtiin torstaina pari uutta biisiä,, se oli hyvä juttu, sillä nyt näyttäs taas et uus keikkasetti saadaan piankin uunista.
nyt niittä soittajia vaan kelkkaan. puhaltajat (vars. oboe-istit) ja kierot urkurit ottakaa yhteyttä teitä kaivataan.. muusikoiden net:istä löytyy hakuilmoitus bändin nimellä (maywell).

kävin eilen pikku-ukon kans kattomassa paukkumaissia puistos.. tänään (nyt) ois mr I.Alanko kaivaris, mut ei vaan jaksa lähtee.. mielummin joku hyvä elokuva, ja pestopastaa.
näin entisestä koirastani unen, ja heräsin hieman karvaisen rutistuksen tarpeessa (turkkilaiset älkää innostuko)
ha!
mies tiellä leivän pitävi.