Heippa taas kaikki!
Tulin siis eilen iltalennolla Bulgariasta ja olin kotona siinä kolmen aikaan. Mulla upee reissu, tykkäsin tosi paljon 😀
Meidän hotelli oli rauhallisella alueella lähellä rantaa ja alueella oli monia hyviä ruokapaikkoja. Iltaelämä Sveti Konstantinissa oli suhteellisen rauhallista, joten sinne ei ainakaan kannata mennä, jos kaipaa kovempaa menoa…Ite kyllä tykkäsin, et oli rauhallista. Meidän hotellissa oli lisäksi paljon muitakin suomalaisia. Miinuksena mä voisin sanoo, et paikalliset puhuivat todella huonosti englantia ja asioiden hoitaminen kesti välillä tosi kauan.
Keskiviikkona mä kävin Varna Mallissa Varnassa ostoksilla ja ostelin mä aika paljon noilta paikallisilta kävelykaduiltakin, joten tavaraa mulle kertyi aika pajon, varsinkin taas tota vaate puolta 🙂 Bulgarian hintataso on muuten tosi alhainen.
Jos meette Sveti Konstantiniin, niin kannattaa ehdottomasti käydä Mineraalivesikylpylässä; se on kuulemma paikallinen erikoisuus ja altaan vesi on 38 asteista. Loppu aika mulla kulukin sitte Rannalla maatessa ja hotellin altaalla ollessa ja kyllä muuten on rusketuskin tarttunu…Onneks 🙂 🙂
Kun noi lennotkin Varnaan kesti vaan vajaa 3 tuntia per suunta, niin paikka on todellakin sellanen, et sinne vois mennä uudestaanki!