Kyllä meidän isännöitsijä on aika suurelta osin se persereikä en voi muuta sanoa.
Soitin noista puskista nyt mistä aikaisemmin blogissani kerroin.
Mä oon niin vihanen kun lintuja pyörii tossa niin vi…ti.
Hänen tyly kommentti oli että pitää nyt katsoa onko tarvetta typistää niitä ja ei ainakaan poisteta kokonaan se on varmaa. Hyvin veemäinen asenne ja todella tympee , lyhytsanainen ja välinpitämätön.
Kerroin siitä kuolleesta linnusta ja tuosta kakkimäärästä joka aidoilla on.
Kerroin myös siitä kuinka lapset syö noita ja sekään ei kiva asia.
Hänen kommenttinsa oli että tekee ne lapset pahojaan muutenkin pihoilla. Repii kukkaistutuksia ,potkii rännejä ym..
No niin varmaan tekee mutta mä puhun mun takapihan puskista.
Huomautin että mun lapset ei ole tehnyt tuollaista että ehkä kantsii ottaa selvää kenen muksut pahoja tekee. Mä tiedän omat lapseni ja pääni pantiksi annan että eivät tee pahojaan.
Mun lapset ei syö marjojakaan koska olen heille selväksi tehnyt että ei kannata ja asiasta kunnolla keskustellut.
Ei ole mun vika jos tietyt vanhemmat viis veisaavat mitä lapset tekee.
Minusta ei se tarkoita että nyt pitää yleistää ja omalla tavalla painaa asioita villasella sen takia mitä muuten tapahtuu pihapiirissä. Mä puhun hiton marjapuskista ja ymmärrä sinäkin että ne on ongelma herra hyvä.
Eikös isännöitsijän olis tarvis kannustaa ihmisiä pysymään alueella ja ainakin puhutella niin kuin ihminen ihmiselle ja osoittaa sen että kuuntelee ja ymmärtää myös huolia.
Mä sanoin sille että jos meet toisen osaan hetkeksi niin ymmärrät miltä minustakin tuntuu nyt tän asian tiimoilta.
Ei ole kiva kun ollaan niin herroja ja kuvitellaan että me kaikki hyväksyttäisiin.
No mä olen asuntoa katsonut tässä vuodenpäivät ja hitto olen edelleen sitä mieltä että pois täältä ja äkkiä niin ok.
Ihan kivaa kun on täällä paljon tuttuja ja lapsilla kivaa mut kyllä mä haluun että kun maksetaan korkeaa vuokraa niin myös pidetään asukkaat tyytyväisinä!
Vähän jäi paha mieli koko keskustelusta kun tuntui samalle kun seinälle puhuisi :o(