asuntoa etsimässä

Juuh, asun viel ex-tyttöystävän kanssa yhdessä, mutta tänään päätin etsiväni oman asunnon 1,5kk sisään. Täällä on aivan perseestä asua ja himaan en aio mennä takas. 3vuoden itekseen asumisen jälkeen siitä voisi tulla pikkasen riitoja äidin sääntöjä jne. kuunnellessa.

Vierailin etuovi.com:ssa, ja sieltä löyty 3 potentiaalista, lauttasaari-kallio linjalta. Katsotaan ottaako ne yhteyttä. Toivotaan parasta. Huomenna olisi kans tarkotus mennä käymää VVO:n toimistossa kyselemässä asunto-asioista.

Töissä oli ihan suht ok meininki. Ekan kerran vuoteen kilahdin asiakkaalle hänen tarpeeksi avauduttua. Kyseessä oli karvakoura turkista jolla varmasti oli henkisiä ongelmia itsensä kanssa. Todettuani hänelle, että aika lähteä ulos tuulettumaan jos ei kerran usko sanaa alko sieltä tulla ”ootko joku homppeli” ”vittu mä vedän sua turpaan jos nään sut” hirveel ählämimurteel. Mieli ois tehny heittää jotain tosi nohevaa mutta olinpaha asiakaspalvelija ja pidin suuni kiinni.

Muuten on menny ilta kotona, tuli vähän pyöräiltyä kuntopyörää ja katsottua telkkaria. Huomenna viikon ainut vapaapäivä ja ois tarkotus hoitaa kaikki juoksevat asiat mistä ihmiset jaksaa muistuttaa, et mitä en oo tehny. Torstain voin sit todeta, et ”homma hallussa, hoidin sen jo”. 🙂

Illalla tulee mestareiden liigan finaali, kyl joutuu ehkä käydä vilasee sitä joltai screenilt jos seuraa löytyy. Oma tulosvetoni ois ehkä chelsea 2 – manu 2, ja jatkoajalt chelsea vie 3-2.