Eipä

tässä taida mihinkään jaksaa lähteä, ei oo edes kovin pahaa levottomuutta, eilisestä johtuen, nyt sit esiintynytkään. Suht paljon toi sauna taas lisäsi tätä väsymystä/rentoutta ja kun ei mitään erikoista tekemistä oliskaan, niin eiköhän toi sohva vedä aika vahvasti puoleensa.

Ois tietenkin ihan suotavaa jos töllöstä tulis jotain katseltavaa, mutta eipä juuri taida tulla. Joku leffa olis ollu kova sana tälle illalle, mut eipä ollu sen vertaa pelisilmää, että olis sellaisen saanut haettua. Sentään jäätälöö ois pakkasessa, jotain positiivista :). Jäätelöä, suklaata, cocktail-pähkinöitä, colaa, mihin sitä enää mitään muuta illallista tarvis 🙂

Tuollainen illallinen sopiikin hyvin jatkoks tähän taas niin terveelliseen viikonlopun ruokavalioon :). Kyllä se maha alkaa taas maanantaina ihmetteleen joko se roskaruokakuuri taas loppu, just kun pääsi hyvän ruuan makuun :P. Huomenna tulee joka tapauksessa taas syötyä jossain ulkona, jos nyt ei ihan roskaruokapaikkaan sentään menis.