jepjep

Kävin kävelyllä koirani kanssa Kallion kallion kaduilla. Siinä kävellessäni sain idean kirjoittaa jotakin tänne.
Olen aina vannonnut, etten ikinä rupee kirjoittamaan mitään blogia, mutta näköjään viikko kotona sohvalla flunssan kourissa sai minut muuttamaan mieltä. Voi olla, että tämä kokeilu jää tähän, mutta toisaalta ei voi tietää milloin tämä flunssan ote hellittää, joten saatan jatkaa tätä pitkäänkin.
Rupesin jo olemaan jokseenkin tylsistynyt, kun feissarissa ei tunnu tapahtuvan mitään ja olo kuitenkin sen verran heikko, ettei jaksa lukea.
Tämä on harvinaisen ärsyttävä flunssa: aamupäivät menee ihan ok, mutta joskus neljän aikaan iltapäivällä veto on taas ihan pois.
Rupesin jo tylsistymään niin, että harkitsin deittiprofiilin tekemistä, mutta päädyin kuitenkin tähän ratkaisuun. En ehkä kuitenkaan ole niin tylsistynyt vielä. Ehkä ensi viikolla, jos tätä jatkuu 🙂

No mutta koiranomistajana joudun kuitenkin käymään ulkona 3-4 kertaa päivässä, joten en sentään mätäne ihan tänne sohvalle ja ehkä huomenna jaksan jo lueskella. Harmittaa hieman, kun on ihan hyvä kirja kesken. Luen Hermann Hessen kirjaa, joka tanskaksi on ”Steppeulven” -mikäköhän se olis suomeksi? no googlataan…… eli suomeksi ”Arosusi”. Samalla selvisi, että rockyhtye Steppenwolf otti nimensä kyseisen kirjan mukaan.

Internet on mahtava paikka, jos sattuu keksimään mitä siellä tehdä. Jos kaipaat tekemistä voit vaikka lueskella tätä viestiketjua: http://muusikoiden.net/keskustelu/posts.php?c=1&t=60045&o=1360 (linkki vie ketjun loppupäähän, mutta oletan, että osaat itse navigoida haluamaasi kohtaan)
Ketjun aihe on ”Cover parempi kuin originaali?” ja sitä lukiessa saa vaikka kuinka monta päivää kulumaan, jos tshekkaa kaikki youtubelinkit ym.

Myönnän, ettei tämä teksti varmaan ole mitenkään kiinnostavaa luettavaa, mutta pääasia on kai, että sain aktivoitua itseni kohta viikon kestäneestä koomasta.

[IMG 1180685]