Nysse on sitten takana päin, mutta paluu arkeen antaa odottaa, onneksi. Vasta loppiaisen jälkeen on työt vastassa, siihen saakka paheiden tiellä.
Jepulis, nyt pitäis päättää mitä sitä tekee seuraavalla viikolla ja uudenvuoden aattona… ei oo helppoo.
Alun perin suunnittelin meneväni taas nääsvilleen kokeilemaan rajojani, mutta tänään kaveri soitteli ja kyseli josko lähtisinkin sen kanssa etelään tai johonki lämpöseen.
Se ois kyllä hyvä vaihtoehto, tarttis vaan saada tarpeeks hinnaton matka jostain… ja ettiä passi.
Yrintinkin tänään sukkuloida matkatoimistojen sivuilla, tai siis sukkuloinkin, mutta ilman tulosta. Matkoja olis kyllä löytynyt mutta ei sopivaa hintaa/lähtöaikaa/pituutta.
Saas nährä huomen mikä on kaverin saldo asian tiimoilta.
Jeepä.. no miten vaan huomenis ois perjantai, tarttis varmaan kehitellä jotain muusta riippumatta tahi roikkumatta, lauantaina ois tarkotus mennä kattoon kaks tornia uudestaan. Ei silti että se niin hyvä olis ollut että se kahteen otteeseen leffoissa pitää kahtua, mutta kun on tullut lupauduttu useampaan seuraan. Toisaalta, ei se niin huonokaan ollut ettei sitä siellä uudestaan voisi katsua.
Sviddu mitä löpinää….
turhaa höpinää jopa.