Koko päivä on mennyt puoliunessa..

…Tampereen reissu painaa jaloissa (ja muuallakin) enkä ole ottanut päikkäreitä. Tyttö heräs aamulla minuuttia yli kuuden, en meinannut edes tajuta että on jo aamu.. Saati sitten, että pitää jo nousta….

…Tampereen reissu painaa jaloissa (ja muuallakin) enkä ole ottanut päikkäreitä.

Tyttö heräs aamulla minuuttia yli kuuden, en meinannut edes tajuta että on jo aamu.. Saati sitten, että pitää jo nousta. Silti nytkin istun vaan koneella, vaikka olisin voinut mennä jo tunti sitten nukkumaan. Tosi fiksua.

Mulla piti tänään alkaa uus terveellinen elämä -järjestysnumeroltaan 582,5- mutta siirräkin sen huomiselle. Käveltiin kyllä vaunujen kanssa kylälle tänään, mutta käytiin myös kaverin luona teellä… Lisäksi leivoin kolme pellillistä korvapuusteja, edelliset kun oli jonnekin pakkasesta kadonneet..

J on töissä. Toivottavasti tajuaa hakea puita aamulla kun tulee kotiin, ettei mun tartte heti herättyäni kömpiä pihalle vaan saan alkaa suoraan lämmittämään mökkiä. Nykin varpaat palelee, mutten enää viitsisi sytyttää tulta uuniin. Tää on tätä maalla asumisen ihanuutta.. Mä tahdon uuden talon ja varaavan leivinuunin!