Herätys 04:10

  • CatchMe

Ei ole mun juttu tämä keskellä yötä herääminen - etenkin kun unille menin pari tuntia aiemmin.

Matkaeväät

Aamukahvi kotosalla ja matkaan klo 05:00. Evääksi vesipullo ja raejuusto-pähkinä-mantelisekoitusta, jonka lusikoin kuuden maissa.

Kokkolan ABC:llä pysähdyttiin aamiaiselle. Lautaselle salaattia, paprikaa (+ oliiviöljyä ja balsamiviinietikkaa), munakokkelia, kalkkunaleikettä, juustoa ja nakkeja (tarkistin hh:t keittiöltä). Tuntui aika hassulta, kun kanssamatkustavat uroot söivät kaurapuuroa ja karjalanpiirakoita.. Mutta uskallan suositella ABC:n aamiaispöytää muillekin aamumatkaajille.

Lounas

Piti syödä messuilla ihan "oikein", mutta oleellinen palaveri siirtyi/venyi ja jouduin kyttäämään tärkeän yhteistyökumppanin vapautumista. Kun sitten vihdoin homma tuli selväksi, huomasin että lounasaika oli ohi ja olin slaminkin kadottanut (takuutylsistyminen siinä odotellessa; mutta missä ihmeen välissä?), joten siirsin kuvittelemaani nälkää vuohenjuustosalaatilla.

Kahvia meni päivän mittaan varmaan litra?

Päivällinen

Viininä oli joku valpolicella, jonka nimen kirjoitin muistiin.. mutta minne?

Menu

Valkosipulietanat (ja leipä, jonka jätin syömättä)
Gorgonzolahärkää, punaviinikastiketta (ja parilaperunoita, jotka vaihdoin kasviksiin)
Tiramisu (jota kuolasin, melkein nuolaisin)

1 kommentti

Anonyymi

5.12.2021 11:30

Täältä löydät pian seksiä, suhteita, Deittailua --> http://dating24.me