jummijammi

Pää jumittaa. Tai siis ajatukset. Ja niska ja hartiat toki, mutta ne eivät ole pää. Ne vaan avustavat sitä liikkumisessa.

Jouluun on nyt vajaat 2 kuukautta ja mulla alkaa hommat kasaantua. Pitää tän viikon aikana hoitaa mainokset yhdelle taholle, tai ainakin ne kirjelmät. Pari konserttia pitää suunnitella ja yksi infotilaisuus. Tänä viikonloppuna pitää (tai saa) leikkiä sukulais(t)en seuralaista ja sunnuntaina mennä messuille (no tää on kyllä oikeastikin kiva juttu) ja Alleilla (tämäKin). Muita hommia sitten myöhemmin. Ja turha noita nyt on listata, kun ei ne sillä muutu. Ja aina on ihmisiä, joilla on paljon enemmänkin tekemistä, eikä ne edes valita siitä.

Huomenna puoli yhdeksältä meen ite tunnille, pitkästä aikaa. Se on jokseenkin jännittävää. Täytyy tänään vielä treenata Urakalla. Viikon päästä on sitten koitos. Alkaa kämmenet hiota sitä ajatellessa.

Vaan nytpä lähden veljen kanssa isänpäivälahjusta pohtimaan tuonne kaupoille. Se on mukava homma 🙂