Vähiin käy…

1 päivä aikaa vielä studiossa. Suurin osa on saatu onneksi valmiiksi, joten huominen voidaan käyttää pääasiassa hienosäätöön. Pari juttua pitää vetäistä uusiksi, kun ei vaan tänään irronnut, ei sitten niin millään. Usko on kuitenkin tallella siihen että hyvä tuote lähtee ensi viikolla miksaukseen/masterointiin. Kaiken kaikkiaan kuitenkin ollaan jo saatu aika kiitettävää tulosta noita muutamia raitoja lukuunottamatta.

Vähiin käy myös ”loma”, maanantaina olisi taas edessä työt. Huomenna mennään sentään nollaamaan studionjälkeiset fiilikset bändin kera, ettei mene ihan työnteoksi tämäkin päivätöistä pois vietetty aika.

Hyviä uutisia satelee, ensi keskiviikkona esiintyy nimittäin meidän pumppu sitten Semifinaalissa lämmittelijän roolissa. Sanokoon kuka vain mitä vain, vaikkakin lämppärinä, kyllä mun muusikonsydäntäni ainakin ylpistää se, että ensi viikolla on soitettu samalla lavalla kuin luoja ties kuinka moni suuruus.