painostuksen alaisena…

… Kirjoitan nyt tĂ€nne taas. 🙂 Toinen se vinkkas, ettĂ€ blogiinkin saa kirjoittaa, joten minĂ€pĂ€ kirjoitan.
Ei – en ole tossun alla. 🙂

Muutosta ilmassa.

Toinen pÀÀtti revitellĂ€ ja muuttaa Savon sydĂ€meen ennen vuoden loppua, ettĂ€ jipii. Yksi hyvĂ€ asia siinĂ€ – sen uudessa kĂ€mpĂ€ssĂ€ on sauna. 🙂
Muuta hyvÀÀ en tÀhÀn hÀtÀÀn siitÀ sitten löydÀkÀÀn.
Taapamismatkat pitenee hel…kkaristi ja samalla siis myös kalliimpaa on tuo reissaaminen.
Ja oivat argumentit lienee myös hyvĂ€n ystĂ€vĂ€ni lauantai-iltaiset: ”Siis Kuopio on niinku niin pitkĂ€!” sekĂ€: ”Ja mĂ€ en osais siellĂ€ kulkea!” 😀
NĂ€mĂ€ edelliset ammensivat voimansa siitĂ€, ettĂ€ mikĂ€li Toinen sinne pÀÀttÀÀ jÀÀdĂ€ lopullisesti on mun vaihtoehtoni muuttaa perĂ€ssĂ€ tai muuttaa perĂ€ssĂ€… En ole innoissani.
No siihen on vielĂ€ aikaa. Ja asioilla on tapana jĂ€rjestyĂ€, joten Hanhiniemen sanoin: ”SiihenpĂ€hĂ€n luotan kun ei ole muutakaan.”

NÀin tÀllÀ kertaa. KyllÀ sitÀ asiaa tikustakin saa. Jee.