Vittu, yritin tänään ajaa Jumboon. Että osas olla vaikeeta, ajoin pari kertaa ohi, jouduin kääntymään, ajoin taas ohi, käännyin, ajoin värään suuntaan, käännyin takas ja sit onnisti. Jumalauta. Mut sainpahan ostettua uudet kengät, nyt taas hyvä mieli kun lompakko on tyhjä x)
Oon tänään nukkunut koulun ohi, kruisaillut ympäri Vantaata, shoppaillut ja pohtinut matikan mahdottomia kaavoja kirjastossa. Ja miten meidän koululaiset päätyy aina Salkkareihin?
Oon miettiny tänään paljon viime talvista exää, ehkäpä sen takia että ajelin niin paljon niitä reittejä, joita sen kanssa kuljettiin ja kuljin sen kahvilankin ohi, missä istuskeltiin. Ei sillä että mulla ikävä olis, on vaan jännää tajuta ettei enää satu ollenkaan ne muistot.