Mistä tulee halu tappaa ?
…selkeesti mun pitää välttää erästä ihmistä. Kiehumis kynnys saavutetaan hyvin nopeasti. Onneksi osaan hillitä itteni ja purkaa ne tunteet fyysisesti muualle kuin johonki elävään. Hate-love-hate-love…muistoissa rakastaa ja tässä ja nyt vihaa. Tasottuuko tämä koskaan…tää nimittäin vie aika paljon voimia. 🙁
Mistä saa voimaa jatkaa eteenpäin elämässä ?
..jonku aikaa ainakin pärjää hyvin vähällä, vaikka ei oliskaa kuin yks pieni syy jatkaa. Pahasti alkaa näyttää siltä ettei tässä pitkään jaksa, mut ehkä ei tarvikaan jaksaa…voihan sen ajatella noin päin.
Täytyy sanoa ettei ole ollu todellakaan niitä ihan parhaita kuukausia nämä pari viimestä mitä on tullu elettyä. Toivottavasti tämä ei ole pysyvää.
Ihminen?
-joskus toivon että voisin palata olemaan se ihminen, joka olin vuosina 1998-2005. Sillon ei asiat ja huolet painanu.