Maanantases Hesaris oli lause mikä on jääny kaivertaa jotai hermopäätettä mun aivos. Siin jutus todettii et aika monella on edelleen CD-soitin ja mä hymähdin miälessäni ku luin sitä mut joteki se siis piirty muistii.
Mä oon nii muumio et mullon viä sellaneki reliikki ku soitin mil voi soittaa ns älpeelevyi. Ja mullon niit levyiki jokune ja joskus soitanki. Tosin viime aikona enno soittanu yhtää mitää muzakkii mut se on eri juttu ja se on varmaa taas joku eri vaihe olla daun tj. Enikeis. Enno ollu ees luapuus siit soittimest.
(Mun pomo sano et hahaa! mullon savikiakkoiki ja laatikolline neuloi soittimee ku ne on hupaa tavaraa. Okei, mä oon muumio, se on fossiili.)
Maailma muuttuu koko aika vauhdikkaammasti. Joskus mä miätin ettonkssil tarkotusta mut jos mä miätin vaiks tot levyasiaa ni helvetisti keveempi on kantaa yks läppäri ja ämpärisoitin muuttoautoo ku muutama laatikolline isoi levyi. Materiaa on muuteski liikaa ympäril.






12 kommenttia
gentlewoman
28.4.2010 10:48
Ja nyt ne haluaa, että ihmiset alkais olla alasta riippumatta töissä muutenki kuin 8-16 tai 9-17. Pitäis olla käytettävissä 24 / 7 , ihan sama onks arki vai pyhä.
Onks se sitte oikee suunta ? Mun mielestä ei.
Mulla on kans levysoitin, ja se on ihan ylihieno stereosarja kun siinä on kaks kasettipesääkin :D
Begun
28.4.2010 10:55
Minä tuossa yksi päivä tyhjensin ylimääräisiä pois läppäriltä. Poistin siinä sitten kai jotain ihan tarpeellistakin kun äänet hävis. Nyt sitten pällistelen hiljaisuudessa kun joku vuosi sitten jo siirsin musiikin koneelle, kaiken mitä minulla oli, ja annoin levyt exälle. On tos vanha sarja jolla levyt vielä soi, kaikenlaiset, ja c kasetit. Mutta mutta..
Caduceus
28.4.2010 11:06
Mulla kans vinyylejä ja CD-levyjä. Enkä muuten luovu niistä!!
piiklenarttu
28.4.2010 11:51
jokkut muutokset on muutoksii vaa muutokse takii ja vanha hävittämiseks ja jokkut muutokset tua oikeesti uutta
gents :D
begs, toi on muute yks asia ku oikeesti maksaa pitää miäles et bitit katoo kerkeemmi ku mova materia…
cads, mun hamsterisisko :P
Caduceus
28.4.2010 12:32
Jep jep!
TiBu78
28.4.2010 12:49
Voij eij.... mulla on vielä kasettisoitinkin.. ja niitä kasettejakin.. Levysoitinta en oo koskaan omistanukaan. Ja CD-soitin on ja pysyy. Milläs niitä levyjä sit kuuntelis jos siitä pitäs luopua?
gentlewoman
28.4.2010 12:58
Vinyyleiden rahinoissa on tunnelmaa, emmä luovu mun suosikkilevyistä !!
=)
piiklenarttu
28.4.2010 13:17
vuhhuu! ja kuuluuks niist kasetest kans viä jotai muutaki ku vouvvaamist? kasetit mä oon kyl heittäny pois sitä myätä ku ne veny :)
vinyylit rahisee joo paikottai muttemmäkää niist kauheesti härööntyny oo – eri asia jos jää paikollee junnaa!
ollimarkku_
28.4.2010 14:42
Sä et taida olla mikään levynhävittäjä...
piiklenarttu
28.4.2010 15:23
mä oon iha helveti huano hankkiintuu eroo mistääkää kamast :/
piiklenarttu
29.4.2010 08:51
kolminkertane hurraa bitelle!!!
joo oon kans huamannu et jokkut friikit julkasee jopa iha uuttaki kamaa vinyylil – helveti oudoo! ja vanhaa laattaa on kyl saatavis muualtki ku kaatikselt
Anonyymi
5.12.2021 10:42
Täältä löydät pian seksiä, suhteita, Deittailua --> http://dating24.me