Onpas hassu sana ”työyö”. Yövuoroputkessa siis jälleen ollaan. Vaikka raha tulee näistä vuoroista helpolla niin oppii arvostamaan kunnon yöunia ihan eri tavalla. Nukkuminen öiseen aikaan hyvässä seurassa on luksusta. Yksin nukkumisessakin on puolensa – saa leveillä mielin määrin.
Hymyilyttää kun luin edellisen blogimerkintäni. Asiat ovat menneet tuon jälkeen ainoastaan parempaan suuntaan. Seurustelen ensimmäistä kertaa moneen vuoteen ihan tosimielellä (&vesi kielellä;). Tuntuu hassulta selitellä muille että ”tämä on nyt tässä – mies jonka kanssa vietän loppuelämäni”, koska ei olla tunnettu kuin reilu kuukausi. Se on vaan Se fiilis. Ne jotka ovat kokeneet tietävät, muut ovat jääneet paljosta paitsi.
Se kun sanoo toiselle ensimmäistä kertaa rakastavansa, ja saa vastakaikua tunteilleen on yksi elämän hienoimmista hetkistä.