Internet on miekkaa tehokkaampi

Internet laajentaa demokratiaa ja tajuntaa kuin LSD ja kommunismi 60-luvun suuren ikäluokan nuoren mieltä. Ei ihme että monet uudet ideat ja Marimekon värikkäät Lotuskukat saivat alkunsa silloin.

Internet on moniyksilöisen virtuaaliolion hermoverkko. Internet on yhteinen tietoisuus, jossa yhden ajatukset kuuluvat muille ja jalostuvat. Osa ajatuksista on tietty vain aivomyrskyä, mutta on seassa jotain älykkyyttäkin. Mikäli planeetaltamme löytyy älyä.

Polittinen eliitti ei voi kävellä enää helposti kansan yli. Ylilyönneistä on äkkiä tieto äänestäjillä ja parhaassa tapauksessa jopa valppaan kansalaisen kännykkävideo. Internetissä ei ole samaa sensuuria ja omien etujen tavoittelua, mitä on julkisessa sanassa, kuten sanomalehdissä tai TV:ssä. Internet on myös totuuden torvi.

Olisi ihmeellistä jos ei valtaeliitti ja poliitikot haluaisi sensuuria nettiin, koska heiltä on pois kansan valta ja ajattelu. Koska alkaa nettisensuuri, jossa harhaoppiset ajatukset deletoidaan. Harhaoppivirasto voitaisiin perustella piratoinnin ja terrorismin uhalla. Valitettavasti roskapostin blokkaus ei kiinnosta viranomaisia.

Täällä voi yksilö myös munata itsensa laajemmin kuin koskaan. Kannattaa olla tarkka naputtaja.