Liioittelua?

Olikohan se nyt vähän liioittelua, että sanoin olevani alkoholisti? Tai onko siitä sellaisia lievempiä muotoja? Lievä alkoholisti? Aloitteleva alkoholisti? Alkoholiongelmainen? Alkoholin väärinkäyttöön taipuvainen? Alkoholismiin taipuvainen? Jotain sellaista minä koen olevani….

Olikohan se nyt vähän liioittelua, että sanoin olevani alkoholisti? Tai onko siitä sellaisia lievempiä muotoja? Lievä alkoholisti? Aloitteleva alkoholisti? Alkoholiongelmainen? Alkoholin väärinkäyttöön taipuvainen? Alkoholismiin taipuvainen?

Jotain sellaista minä koen olevani. Varovaisuus on siis paikallaan ja jäätä kokeillaan kepillä taas joskus, mutta kuitenkin vaara tiedostaen.

Omituinen vireystila jatkuu edelleen. Viime aikoina on tullut tehtyä töitä ihan älyttömän reippaasti ja lisäksi kotonakin on tullut nikkaroitua yhtä sun toista. Ajatuksetkin pyörii aika villisti siellä sun täällä… taitaa olla kevättä ilmassa 😉