..tää työnteko.
Ollu ny kaks viikkoa Rinnekodilla töissä. Mukavaahan se on, ei sitä voi kieltää. Viihdyn erinomaisesti. Mut sit jotenkin vaan on niiiiiin vaikeeta esim. aamusin nousta sängystä ja lähteä töihin. Ja kun on pienikin vapaahetki ni laskee tunteja siihen että pääsee pois. 😀
Mutjoo, kyl siel viihtyy, saa ainaki rahaa 🙂
Jota tarvitaan, koska sain tänään taas laskun. Tällä kertaa auton verojuttuja, melkeisti satanen pitäs pistää palamaan taas. Jos jaksaa. En tiiä. Vois sen maksaa osissakin, muttakun sitte se maksaa ekstraa. Mikä on tosi tyhmää.
Ainii, töistä; on ollu mukava vaan kotiin tullessa hoidella haavoja. Ranteet aika kivasti raavittu. Joku vielä jossai luulee, et oon masenteleva teiniangstaaja joka viiltelee itteää 😀 Ja mustelmiakin löytyy. Mut kun tietää ettei ne asukit tee niitä tahallaan niin ei se niin paljoa haittaa, sattuuhan noita paremmissakin piireissä 🙂
Vois nää helteet mennä jonnee muualle siks aikaa aina ku oon töis, ja sit aina vapaa-aikana ne ois ihan jees. Töissä on tuskaa olla, kun ei oo minkäänlaista ilmastointia ja lämpöä piisaa. Mutta sitte taas talvella kuulemma on kylmä. Jännä mesta.
Nojoo, ei se auta enempää aukoa, ettei tuu sanomista. Tai mitään muutakaan. Jos sitä vaik tänään pääsis uimaan.