Terveiset Balkanilta

No jos nyt saisin kirjoitettua…viime viikolla kirjoitin, mut tää rakkinen hävitti kaiken:/

Eli nyt on käyty lomalla Montenegrossa, Albaniassa ja Kroatiassa. Monte ja Albania oli uusia tuttavuuksia. Yhteenveto Montesta: varautuneita ihmisiä, halpaa syödä ja juoda, ihanat maisemat, naiset kaikki jotain koripalloilijoita, ja siellä kauhea baby boom – hirveesti vauvoja ja pienia lapsia. Kroatiassa ihmiset huomattavasti ystävällisempiä ja kielitaitoisempia.

Albaniassa taas kauheasti mersuja, taitaa mafia ja ihmiskauppa kukoistaa, kun muuten niin köyhän näköistä. Montenegrossa yleisin automerkki oli taas bemari. Outo sikäli, et Montessa käytetään vaan euroa, vaikka se ei ole edes EU:ssa, ja taas pari maata, jotka kuuluu Eu:hun eivät käytä euroa.

Albaniassa oli myös reissun komeimmat miehet=)

En shopannu sieltä mitään…parit ihanat kengät löysin, mut mun jaloille ei ole nuo italialaiset korkkarit=(

Tänä vkl:na olis ne polttarit, ja vetovastuu kaasona mulla=/ No mennään mökille: teemana morsiussauna, erilaiset taiat ja vaihtoehtoiset hoidot (akupunktiota jne.)

Oon sit löytänyt jo toisen kaason mekonkin, nyt voi valita et kumman laittaa. Veli lähtee sit aveciksi, ku ei muita tarjokkaita ollut=(