Vessanpönttö on ystäväsi. Toista. Vessanpönttö on ystäväsi. Ainakin kun on vatsatauti 🙂 Huomenna töihin taas… Nettiinkin tuli liki 2 vrk tauko välissä, poislukien aamupäiväinen kirjastossakäynti. Vai oliko se eilen?-)
EDIT: Nyt kun netti intoitui toimimaan tässä illalla, niin sitten näemmä heti jämähdin siihen kahdeksi tunniksi. Urgh. Uinumaan!
Viikonloppuna, kappas vain, tosiaankin oli Tampereella City-miitti, jes! Asiaa on puitu keskustelujen puolella enemmänkin, ja uusia jo suunnitellaan Kotkaan.
Viikonlopusta haluan kyllä kiittää niin järjestäjiä Zulaa ja Venetteä, loistopileet saivat 4-eurosilla aikaan! Boolista osakiitos myös genille, joka hoiti siihen polttoainetta. Tietenkin kiitän myös yövieraitani ByteHeaven, EmmaGo, geni, Larla, Ninkaus, Subesub ja Tiuttis, jotka eivät laittaneet edes kämppääni remonttiin. Hauskaa oli! Vaikka kuvauksista päätellen meillä oli huomattavasti kiltimpää kuin esim. ewazilla 😛
Laitetaan tähän vielä muutama lisäkiitos. Kaikki eivät mahtuneet listaan, mutta nämä nyt ainakin muistan. Luulisin 😛
– Zula ja Venette, kärsivällisille järjestäjille, ihmeitä neljällä eurolla!
– geni, oluenjuontikoneelle, joka jaksaa ja jaksaa ja jaksaa ja jaksaa (sanoinko, että jaksaa?)
– Ninkaus, seurasta ja verkkarinkäyttökoulutuksesta!
– EmmaGo, jatsista ja kurkunleikkuusta!
– Tiuttis, vihreätoukkailusta ja hauskasta meiningistä!
– ByteHeaven, kun tulit sittenkin mukaan (saat sitten kiittää hileistä ja uudesta City-addiktiosta mua 😉
– Subesub, äijämeiningistä ja sunnuntain ruokaseurasta!
– Larla, mielikuvituksen käytöstä! 😉
– Shiwan8, yleisestä sekoilusta! Just wait for the photos…
– Slam, no, kun, se nyt vaan on! Äijä!
– Melian, ryppyreiästä ja muistutuksesta, ettei sekopäisyys ole vielä kuollut Suomen nuorista!
– ewaz, synninpäästöstä ja olemassaolosta!
– Le_Amoux, nimen lausumisesta (taas) ja sikaritömsyistä!
– Shandathe, oot niin hassu! 🙂
– Peppiina, oli hauska nähdä, vaikka bongasinkin sut vasta valokuvien perusteella jälkikäteen, ensi kerralla et halauksetta selviä!
– Subarullaa, boolimaljantyhjennysavusta ennen lähtöä!
– JazzyC, kielikorusta ja rennosta meiningistä!
– Matkailija76, kärsivällisestä seurasta Groovessa!
– Geo, terveisistä ja muutenkin hyvästä meiningistä, niin ja vieraitteni tuomisesta! EDIT: Kiitos myös valssista, Zulan valokuvista tämäkin muistui xD
– RootRascal, näkemisestä!
– OnNiinKivaa, OotNiinKiva!
– Octave, hjuva meininki! 🙂
– Eline, unohtumattomasta triptiisiesityksestä! Uu mama!
– Giu, viihdyttävistä ohjelmanumeroista joihin liittyi otsa ja pöytä! (Anteeksi… 😉
– Britta, illan komeimmasta kampauksesta! (Oikeesti, hieno!)
– Pillupallo, ensin olit hukassa, sitten löydyit, sitten taas karkasit, ja nyt olet jonkun hesalaisen matkassa, voih!
– Sitten on vielä muutama nimimerkki, joiden kanssa muistan tapahtuneen selkeästi jotain tarkemmin erittelemätöntä interaktiota tapahtuneen: -jazmine-, ellenet00, Liftin, Tinuski, Nadanåte…
Jos joku mielestään on jäänyt tuosta listasta pois, ja mielestään siihen kuuluisi, niin kommenttia vaan hetiperoitis! 😛
Nyt tää menis nukkuun. Mene sinäkin, taas 🙂
-c-