Selvisin tästäkin työpäivästä. Huomenna taas uus, onneks viimeinen ennen vapaita. Ei oo reilua että joudun ensin olemaan iltavuorossa ja sitten heti seuraavana päivänä aamussa! Tätä se vuorotyö on, tiedän, mutta inhottavaa silti. Muutenkin nukun huonosti ja nyt en todellakaan saa unta kun oon vasta hiljattain kotiutunut.
Äiti kävi tänään kattomassa mua työpaikalla. Alkoi heti naurattaa kun näin sen, sillä on semmonen vaikutus muhun. Muut ihmiset varmaan ihmetteli että mitä oikein hihittelin 🙂 Äiti odotti että pääsin töistä ja tuli sitten hetkeks mun kämpille. Otti sitten taksin täältä hotellilleen. Se on käymässä täällä Turusta kun sillä on jotain seminaareja. Huomenna nähdään paremmalla ajalla kun pääsen töistä ja mennään sitten syömään jonnekin. Kivaa.
Mä en pääse eroon siitä Hotel Californiasta; soi päässä koko ajan. Hyvä biisihän se on, mutta tuo liikaa matkakaipuuta pieneen syrämeen. Suurempaa matkaa odotellessa mulla on onneksi tiedossa huippumatka Kotkaan ihan pian =)
(Mun blogit tuntuu nykyään päättyvän joka kerta mainintaan Kotkasta. Onneks tääkin tuska kohta helpottaa :D)