[i][b]IS-katsaus[/b] 30.12.2013[/i] [i]miten oikeat miehet potkivat toisiaan ja iskevät päätä kiveen sekä miten ero onnellistaa naisen yms.[/i] Vihon viimein on Paratiisin alkuasukkaan [b]Onni Rentnerin[/b] puheenvuoron aika. Joko hän on pidätellyt…
Cityn toimitus30.12.2013 11:46(Päivitetty: 30.12.2013 11:06)
[i][b]IS-katsaus[/b] 30.12.2013[/i]
[i]miten oikeat miehet potkivat toisiaan ja iskevät päätä kiveen sekä miten ero onnellistaa naisen yms.[/i]
Vihon viimein on Paratiisin alkuasukkaan [b]Onni Rentnerin[/b] puheenvuoron aika. Joko hän on pidätellyt mielipiteittensä vuota tai sitten hänellä on ollut muita kiireitä Paratiisissaan nyt kun kesä näyttää tulleen talven keskelle: lumikolaa kesäsäilöön [i]jne. jne.[/i]
Annetaanpa miehen digistä tikistää sanottavansa, koska näkyy parhaillaan lueksivan netistä [i][b]Iltistä[/b][/i] ja ääneen sadattelevan rinkulan kiertäjiä sun muita turhanpäiväistä työtä tekeviä potkijoita: [b][url=http://www.iltasanomat.fi/formula1/art-1288637114618.html]Schumacher[/url][/b] näyttää laskeneen kielletyistä paikoista suksilla ja [b][url=http://www.iltasanomat.fi/muutlajit/art-1288637148129.html]Silva[/url][/b] katkaisseen raajansa leijonahäkin tapaisessa tilassa vapaapainiottelussa.
[i] [b]- No johan taas on pojilla pelit ja pensselit! Aikuisilla miehillä![/b][/i] tuntuu lukijamme tuhahtelevan.
Jotenkin noita julkkiksia sun muita hörhöjä lehtien kansista tutkaillessa ja tuskaillessa tuntuu monesti lujasti, etteivät ne oikeita hengittäviä henkilöitä ole, vaan pitävät yhtä sarjakuvaporukan kanssa; yhtä eläviä tai kuolleita ovat kuin [i]Aku Ankka, Nakke Nakuttaja[/i] ja [i]Viivi ja Wagner[/i].
Siksipä ei Onni Rentneriäkään juuri hetkauta jos [b]Michael[/b] törmää kallioon tai vapaaottelupainija Antonikselta, vai mikä kumman [b]Anderson[/b] sukunimi sen etunimenä nyt onkaan, katkeaa sääriluun mukana pohjeluu. Säälin sijasta kysyttää, että onko ’poikain’ pakko painia, onko joka koloon kallioon pakko päänsä työntää.
Vastauskin valmiina lukijallamme: [i] [b]- Joutavilla jottai![/b][/i]
Kovaksipa kovaksi on Onnimme kypsynyt Paratiisissaan! Lie lumettomuus, valottomuus masentanut yleensä niin onnellisen miehen. Paratiisi helvetiksi muuttumassa?
Tuota vielä kummastelee selvää potaskaa – ettäkö onnellinen! erotessaan! – ja jää tuijottamaan suu auki ammollaan [url=http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288637021650.html][b]Puuta[/b][/url] kuin kuuta nousevaa: