[URL=http://www.iltalehti.fi/uutiset/200807147946980_uu.shtml]Pitäisiköhän ehdottaa, että tietosanakirjaan laitetaan Karpelan valokuva, kun luetaan tietoa nopeantoiminnanjoukoista?[/URL]
Mä olen luullut, että olen itse nopea suhdeasioissani ja uusiin suhteisiin ajautumisessa, mutta en mä sentään ihan Tanjaa voita. Varsinkaan mitä tulee yhteenmuuttoon.
Tanjan tuoreimman suhteen avioeron voimaanastumisesta on aikaa 33päivää ja Tanja menee avoliittoon uuden ukkelinsa kanssa. Fiksua? – Ei mun mielestä. Mahtaa olla n. 10-vuotiaiden lastenkin mielestä tosi kivaa, kun kotiin muuttaa vähän väliä uusia miehiä asumaan duunailee äippää.
Tosin mikä minä olen mitään tuollaisiin lapsijuttuihin kommentoimaan, olen elänyt lapsuuteni turvallisesti yhden isän ja äipän hoivattavana eikä itselläni ole omia lapsia. Joten en voi tietää miltä lapsista tuntuu tuollainen.
Tuntuu jotenkin teiniltä, tai en tiedä oikein mikä sana tuota voisi kuvailla kunnolla, tuollainen että vaihdetaan ukkoa kuin sukkaa ja tehdään se viedä oikein median parrasvaloissa paistatellen. Luulisi siinä vaiheessa, kun on jo tosiaan lapsia, ottavan hieman rauhallisemmin parisuhdeasioissa, eikä suinpäin säntäillen muutella yhteen ukkojen kanssa. Tai no mistä mä voin tietää tuonkaan suhteen taustaan, mutta tuntuu silti jotenkin typerältä tuon ihmisen käytös ja sitten kun vielä media oikein korostaa tuota typeryyttä vielä.
Ihanaa moralisoida muita, kun on itse näinkin täydellinen x)