City kirjoitti piraattiliitosta 2007. TJEU! www.city.fi
Lotto: K18 Kaikki veikkauksen pelit ovat kesäkuun alusta K18. Joten enää ei ole lottovoitto syntyä Suomeen, mutta täysi-ikäisyyden saavuttaminen voi ollakin.
Piraattipuolue Kerrankin puolue, jolla on selkeä linja. Jäsenet haluavat pelinsä, musiikkinsa ja elokuvansa ilmaiseksi, koska se on mahdollista.
Bruce Springsteen Pomon komea konsertti pisti Tampereen niin sekaisin, että moiseen voisi hänen lisäkseen pystyä vain tuotantohäiriö mustamakkaratehtaalla.
Angelina Jolie Hollywood-tähti loukkasi kuvauksissa päänsä. Onneksi turvatyynyhuulet toimivat, joten vahingot jäivät vähäisiksi.
Freddy van Wonterghem Persu-ehdokas on käynyt usein huorissa, mikä on ymmärrettävää. Rakkauden ammattilaisille voi esittäytyä väärällä nimellä.
Titanic Laivan viimeinenkin eloonjäänyt on kuollut. Hautajaisissaan hän saa kuulla My Heart Will Go Onin, jotta muutkin saisivat kokea kuoleman tuskat.
Ne Salmiset Kovasti puffatun viihdesarjan katsojaluvut ovat romahtaneet. Ilmeisesti katsojat ovat luulleet, että ohjelmalla on jotain tekemistä keskustapuolueen kanssa.
EU-vaalit Nyt kannattaa äänestää. Suomesta tulee vain 13 Euro-parlamentin 751 jäsenestä, joten he eivät voi saada kovin suurta tuhoa aikaan.
Arto Paasilinna Arto Paasilinna vähättelee alkoholiongelmaansa ja kertoo käyttävänsä joka päivä tuntikausia kirjallisuuden luomiseen. Hienoa, johan sitä on 25 vuotta odotettukin.
Lähdesuoja Lähdesuojan heikentämistä yrittäneiden päättäjien nimiä ei julkisteta, mistä he saavat kiittää lähdesuojaa.
City – räväkkää sisältöä vuodesta -86. Kirjoitamme siitä, mistä puhutaan ja siitä, mistä pian tullaan puhumaan. Ilmaiseksi, suoraan sulle.
Seuraa meitä somessa ja tilaa uutiskirje, niin pysyt kärryillä!
Seuraavalla kuumalla listalla: pulttien kestävyys; "jotkut asiat elämässä pitää olla pultattu lattiaan kiinni", sanoi Jari Sarasvuo avoliitostaan ja uskollisuudetaan City-lehden haastattelussa v.1995.
1 kommentti
mutteri..
13.6.2009 16:54
Seuraavalla kuumalla listalla: pulttien kestävyys; "jotkut asiat elämässä pitää olla pultattu lattiaan kiinni", sanoi Jari Sarasvuo avoliitostaan ja uskollisuudetaan City-lehden haastattelussa v.1995.