Törmäsin share.fi-sivuilla stooriin siitä...
Törmäsin share.fi-sivuilla stooriin siitä, että Kristus, Buddha ja Krishna olisivatkin yksi ja sama henkilö. Tuo Maitreya-setä aikoo kuulemma opettaa meille jakamisen taidon ja aikoo myös puhua koko maailmalle satelliitti-tv-lähetyksessä, mutta ei puhukaan ns. normaalilla tavalla, vaan telepaattisesti kullekin meistä suoraan omalla kielellämme. Walter: olisiko tässä ratkaisu digitv:n ongelmiin? Maitreya-setä ohjaajan puikoissa ja iänikuiset digiboksiongelmat lakkaisivat kuin taikaiskusta. Tekstityskään ei enää olisi ongelma YLE:lle. Mutta miten kanavaa vaihdettaisiin?






2 vastausta
Walter de Camp
19.12.2008 00:00
Maitreya-setä on jo alkanut puhua telepaattisesti parille tuntemalleni henkilölle. Eivätkä he pysty vaihtamaan kanavaa! Se on juuri se ongelma. Maitreya-setä on opettanut, että jos väliaikaisesti joutuu kärsimään helvettiä, se ei keskeytä edistymistä valaistumisen tiellä, mutta eihän se ole väliaikaista, jos ei voi vaihtaa kanavaa!!!
kuuntele kiltisti
16.6.2013 18:58
Jos jossakin teemassa on virkistävää ja kiintoisaa viipyä, on järkevää muodostaa sen avulla oma yleiskäsitys laajasta kokonaisuudesta. Ei-jalkapallofanina joudun kärsimään päivittäin. Terveisin 2000-luvulta, A. V