Bring it on!!!

Mä siivoan, pakkailen, pesen pyykkiä, maksan laskuja, laitan ruokaa, reenailen, harjaan koiria (tänään niitä on kaks, mä oon perhepäivähoitaja tänään), leikkaan rakkien kynsiä, hinkkaan vessaa, leikkaan hiuksiani, teen läksyjä ja suunnittelen huomista. Kaikki yhdellä kertaa.

Huomenna lähden raksulaan. Pikkusen pidennetty viikonloppu pilvissä. Ajateltiin reenailla kovasti, saunoa, ja hinkuttaa toisiamme. Mun on muutenki pakko päästä pois täältä idioottilasta. Mä oon sangen epäsosiaalinen ja vihanen kokoajan. Kaikki vaan ärsyttää.

Molin hetki sitten koirien kanssa ulkona, ja joku keski-ikänen rusina tulee huutamaan mulle että mun täytyy kerätä koirien jätökset ylös. Niin mä aina teen, mulla on aina niitä ällöttäviä mustia pusseja mukana. Mä sanoin mummolle että rauhottuu, pitääkö mun mennä tunkemaan pussi koiran perseen alle kun se vielä seisoskelee paskalla? – Normaali ihminen odottaa sen aikaa että koira on saanut asiansa hoidettua. Se vaan huusi, ja valitti että kaikki vaan jättää paskat teiden reunoille. Kerroin mummolle että kävelen yleensä rakkini kanssa mettään, ja jos kävelen puistoissa, mulla on aina pusseja mukana. Se ei kuunnellu, karju vaan naama punasena, mä noukin roskat ylös ja olin lähössä vaan kävelemään kun se nappas mua takin hihasta kiinni. Vittu! Mä sekosin, karjasin, ja lähin kävelemään, lopuks nakkasin sen paskapussin vielä mummelin rintaan. Mikä idiootti! Saan varmaan jossain vaiheessa soiton poliiseilta, tai sitten se mummo alkaa stalkkaamaan mua. Perkele.