Onneksi pitää lähteä reissuun pian.

Muussa tapauksessa tähän voisi jäädä varsin jumiin, tähän koneen ääreen..
Himputti, olen istunut koiran pakollisia lenkkejä ja myös pakollisia ruoka taukoja lukuunottamatta tässä koko päivän.
No, huomenna saan muuta ajateltavaa kun lähden liikkeelle. Käyn poikia moikkaamassa pari päivää kun ei tiedä milloin palaan reissusta.
Perillä on järjestetty nettiyhteys langattomalla verkolla tai huoneella josta pääsee omalla koneella verkkoon. Toivottavasti langaton ettei tartte jossain täpötäydessä huoneessa koettaa värkätä koska liittimiä ei ole kuitenkaan tarpeeksi ja minun henkilö kohtainen mukavuus etäisyys on ainakin sen käsivarrenmitan. Koskien hikisiä duunari kompiksia..Muutenhan voi olla että tunnen oloni sitä paremmaksi mitä lähempänä toinen on(vain naiset) 🙂
Nyt kun tiedän mihin olen pääni pistämässä en voi olla ajattelematta vain ja ainoastaan niitä hyviä puolia, on kuntosali, ilmakivääri ampumarata, sulkapallokentät, biljardi, saunat. juhuu.
Vähemmän tulee mietittyä että pitää olla itsekuri kohdallaan ettei tule lähdettyä siihen väärään porukkaan. Joka ilta kaljaa ja pikku pöllyt vääristä sätkistä. Istutaan vaan korsulla ja jauhetaan paskaa siitä mitä tehtiin kymmenen vuotta sitten. Haukutaan pomot. Kattos nyt kuinka äijän käy..