Voisin laittaa tähän yhden biisin sanat, mutta enpäs laita. Ei ne ihan pidä paikkaansa kumminkaan.
Kisu meni taas mun reppuun nukkumaan. Hassu pieni ♥
Kadun, että kerroin yhdelle ihmiselle itsestäni niin paljon. Olisi pitänyt luottaa vaistoihin. Mutta eipä sille nyt mitään voi. You never were a friend of mine.
En yhtään osaa asennoitua nyt siten, että alle kuukauden päästä mulla on pääsykokeen eka vaihe. Sietäisi asenteen muuttua aika v*tun äkkiä. Menee muuten plörinäksi ja moni ihminen pettyy. Ja mulla ei ole muuta suunnitelmaa. Paitsi että johonkin sitten töihin, jos koulutus ei tärppää. Äiti sanoi puhelimessa tänään, kun mietin samalla muuttoa ja oppilaiden tutkintoja ja kaikkea, että älä huolehdi nyt niistä kaikista. Kyllä ne asiat siitä järjestyy.
Moving on, it’s my time.
Tänään olisi kivaa, jos olisi joku viemässä tilaa mun kapeasta sängystäni. Ja kysyisi, että onko mun hyvä olla siinä. Kerran sitä on kysytty. HUOKAUS.
No niin. Enough with the monkey business. Eli tunteilua. Parempi pitää tiukka linja itselle, niin ei tule häirittyä ketään viesteillä.
Hyvää yötä.
[IMG 895990]
***
Tää ei ole se biisi, jonka sanoja tarkoitin. Mutta tätä kuitenkin kuuntelin taas. NIIIIN hyvä.
http://www.youtube.com/watch?v=5OoXiPY_Yzs