Kyllä minä ymmärrän että tehokas pitää työssään olla mutta kuiteskin. Hyvän työpäivän voi lahjakkaasti pilata yksi ylimääräinen työtehokkuuden mittausyritys. Vois ne pomot itse tulla kellottaa meidän hommia papereiden lähettelyn sijaan.
14 kohtainen paperi. Täytä 8 ja huomaa että päiväsi näyttää menneen ihan perseelleen. Totta puhuen menihän se. Helkutti kun pitää olla tyhmiä asiakkaita. Teen kyllä koko tehokkuus seurannan huomenna uudestaan. Yksi pieni lisähomma ja löydät itsesi ihan vittuuntuneena lenkiltä joka on kestänyt lähes kaksi tuntia. Eri reilua.
Päivän hyvä uutinen oli että duunini vaihtuu taas. Loppukesästä vaihtuu työpiste ja työnkuva. Jes. Ja loppusyksyllä minä muutan työntakia. Oliskohan se 9 kerta. Elämä on.