Blogi

Näytetään kirjoitukset elokuulta 2007.

"Kateeksi käy"...  3

Minä siis kadehdin nykyisin ihmisiä joiden elämä näyttää/tuntuu niin helpolle! :( Tämä oma elämäni kun on nykyisin pelkkää paskaa! En löydä elämästäni enää mitään hyvää. Tietty on minullakin hetkiä jotka menetteleen, mutta pidemällä aikavälillä nekin on turhan kanssa! ...Mitä v.ttua niilläkään on väliä kun suurin osa elämästäni on pelkkää PASKAA!!?

Kukaan ei voi ymmärtää sitä, mitä elämäni oikeasti nykyisin on ja ihmettelenkin miten sitä olen jo pyöreät kaksitoista vuotta kestänyt?? ...Tiedän toki, että ihminen on sopeutuvainen ja kai olen omalla tavallaan tähän(kin) vaivaan sopeutunut, MUTTA kuitenkin se on jotain niin kuvottavaa, että en tiedä kauanko vielä menee kunnes se loppuu, tavalla tai toisella?!
;\

Toki minä ymmärrän ja hyvin ymmärränkin, että ei kenenkään elämä ole ehkä niin helppoa miltä se näyttää! Ei minunkaan ole, sillä peitän sen, koska ei vaivani kuulu kellekään enkä halua valittaa "turhista". Tätäkään en olisi ehkä tänne kirjoittanut, mutta on taas tänään sellainen päivä ja jollekin piti saada "kertoa". ;|



Täällä ollaan!  1

Olen nyssit täällä Mikkelissä! X) Varoitus vaan kaikille mikkeliläisille! ;) Tosin tämä paikka missä olen niin täällä ei ole 3G-verkkoa niin tämä kone (ei ole ihan oma) on auttamattoman hidas. =/ Ei silti, eipä tässä muutenkanan ole gikoja niin ei tällä esim chatissa juuri voi olla ...Liian hidas siihenkin tarkoitukseen!
Mahtaakohn koko Mikkelissä olla 3G:tä?! ;D

Ei kannata sitten alkaa selittämään minulle noista tietokoneen nimityksistä mitään jos/kun olen niitä väärin käyttänyt, sillä en ymmärrä koneista juri mitään! :( ...Minä vain käytän! ;)

Jaaha, mitä vielä?!
Kohta lähdetään balttiarallaa tuonne Mikkelin keskustaan "aiheuttamaan vähän häiriötä."
Että tältä pohjalta. Näkyilee taas! X)



Lämmintä! :)  3

Ihanaa!
Lämmin tuli takaisin! <3 Minä rakastan lämpöä ja kesää!

En voi ymmärtää, miksi jotkut valittaa säästä AINA!? Kun on lämmin niin valitetaan, että on kuuma!? Kylmyyden tullessa valitetaan, että on kylmä!? Kun on kevät tai syksy niin valitetaan, että sataa vettä, loskaa tai jotenkin muuten ilmat on paskat. HITTOAKO AINA VALITATTE! OLKAA EDES JOSKUS TYYTYVÄISIÄ! >( *Osaa nykyisin nauttia lämmöstä ja muistakin pienistä iloista!*
Miksi ei voisi ajatella valittamisen sijaan, että jollain muulla saattaisi olla asiat vielä huonommin?
Menkää nyt vähän itseenne ja ajatelkaa!