Tämän vuoden Gumball 3000 -rallin pääsponsori Battery oli järjestänyt Narinkkatorille tapahtuman, jonne kaikki kisan autot kokoontuivat. Ohjelmassa oli myös moottorikelkoilla hyppelyä. Autot saapuivat Turusta, mutta Liikkuva poliisi hidasti tehokkaasti useamman kaaharin matkantekoa - Iltsanomien mukaan 20 korttia lähti kuivumaan. Ensimmäiset autot saapuivat Narinkkatorille puolisen tuntia myöhässä ja sen jälkeen autoja alkoi valua paikalle verkkaista tahtia. Odottaminen kuitenkin palkittiin, sillä tällaisia menopelejä ei usein Suomessa näe. Lopulta myös Duudsonit saapuivat paikalle sinisellä elefantti-maasturillaan.
Valitettavasti The Hoff loisti poissaolollaan. Ehkäpä tullut bailattua liian ankarasti ruotsinlaivalla?
Kuinka monta miljoonaa euroa näet seuraavissa kuvissa?
Muutama autoista oli Suomen kilvissä. Kuten tämä Ferrari.
Tämä oli ainoa autokunta, joka hieman esitteli hevosvoimia. Kiireessä jäivät ovetkin auki.
Erikoiset autot osa 1.
On se matala. Siis Lamborghini.
Tappara?
Lentäviä moottorikelkkoja toukokuussa Helsingissä. Tietenkin.
Metallinhohtopinkki - jokaisen naisautoilijan unelmaväri tässä James Bondin autossa?
Kilpailun ehkä ilkeimmän näköinen auto tämä Camaro.
Perävalotakuu Aston Martinissa?
Ei näytä Mersussa pysyvän edes takaluukku kiinni.
Kallis kello? Mikä auto?
Näyttävä vanha Mustang. Heilläkin oli pientä revittely-yritystä.
Myös näin voi matkustaa, kun 9 paikkainen Suburban käy ahtaaksi.
Duudsoneiden matkanteko katkesi tiesulkuun.
Duudsonit pääsivät kuin pääsivätkin paikalle. Autona - ööö - sininen elefantti.
Olisiko tältä herralta lähtenyt kortti Turussa, kun joutui ottamaan taksin alle? Taksikuskin unelmakeikka, jos pitää jatkaa Monacoon asti.
Pyörätuolikaan ei estä kaahaamista Nissan GT-R:llä.
Suht harvinainen näky Helsinkiläisellä parkkipaikalla.
Henry's Pubiin yksille?
Hei me lennetään! Mutta eikös Red Bullin pitänyt antaa siivet?
Kuka on tämä julkkis, jota Maikkarikin haastatteli?
Kun Duudsonit alkoivat ammuskella yleisöön, oli hyvä hetki poistua paikalta.
City tuottaa laadukasta sisältöä kaupunkikulttuurista ja ravintoloista täysin ilmaiseksi ihmisille. Koska haluamme, että juttumme tavoittaa mahdollisimman monet, toivomme että seuraat sosiaalisen median kanavia ja tilaisit uutiskirjeemme. Kiitos, että olet lukijamme!