
Värjättyäni alapääkarvoitukseni pinkiksi City.fi:ssä alkoi keskustelu turhista kauneudenhoitotuotteista. Ja kun joku kauhisteli anaalin valkaisua ja toiset kauhistelivat, että mikä, niin pitihän asiasta tehdä juttu.
Kaksi vuotta sitten reppumatkaillessani Thaimaassa tutustuin länsimaalaiseen mieheen, joka oli vaalentanut anuksensa. Hän halusi näyttää paremmalta seksin aikana ja oli päättänyt iloisesti yllättää poikaystävänsä. Aasiassa ja Afrikassa ihon eri alueiden vaalennusaineet ovat suosittuja, koska aasialaiset ja afrikkalaiset haluavat vaalentua, samalla lailla kuin me haluamme ruskettua. Anus ei ole ainoa paikka, jota valkaistaan. Myös vagina ja nännit pääsevät usein käsittelyn kohteeksi. Ystäväni oli teetättänyt hoitonsa kauneushoitolassa, mutta valkaisuaineita löytyy Thaimaassa tavaratalojen hyllyistä muiden kosmetiikkatuotteiden seasta.
Länsimaissa kuuluisin anuksen vaalentaja on pornotähti Tabitha Steves, joka vaalensi reikänsä televisiossa. Netistä löytyy myös useita sivustoja, joilla markkinoidaan erilaisia tuotteita vaalennukseen. Useat tuotteista sisältävät aineita, joita ei kukaan itseään kunnioittava vaalentaja halua anukseensa tunkea. Esimerkiksi hydrokinonia käytetään myös mm. valokuvien kehityksessä ja kumiteollisuudessa. Hydrokinonia käytettiin aiemmin myös länsimaissa kosmetiikassa, mutta koska se altistaa syövälle ja aiheuttaa maksa- ja munuaisvaurioita, sen käyttö on lopetettu. Aasialaisista tuotteissa hydrokinonia voi olla jopa kuusi prosenttia.
Mutta saako Suomesta pyllyn valkaisuainetta? Soitto erotiikkakauppaan. Sin City myy ei oota, mutta asiasta ollaan kuultu ja myyntiin on tarjottu nänninvalkaisuainetta. Mutta Sin City on edelläkävijä. Vaikka kuinka soittelen Suomen pornoteollisuutta läpi, niin lähes kukaan ei ole kuullut anaalin, nännien tai vaginan valkaisusta. Eräs aikuisviihdetuottaja väittää, että kyseessä on katulegenda. Hän kuuli asiasta kaksi vuotta sitten ensimmäisen kerran, muttei ole koskaan törmännyt alalla keneenkään, joka olisi anustaan vaalentanut.
Myöskään kosmeettisen kirurgian lääkärit eivät halua asiaa kommentoida, eivätkä kaikki edes ota asiaani todesta soittaessani.
Entä kauneushoitolat? Ne, joihin soitan, eivät pidä genitaalialueen valkaisua erikoisena. Asiakas saa mitä haluaa ,ja turvallisia tuotteita kehitellään myös kotikäyttöön. Brittein saarilta löytyy aine, joka on kehitetty erityisesti genitaalialueille, mutta sillä pystyy vaalentamaan myös esimerkiksi maksaläikkiä. Tuotteella on viikon tilausaika ja se maksaa 36 puntaa. Eikä siinä ole myrkyllisiä aineita, kuten elohopeaa tai hydrokinonia. Tosin lopullista ratkaisua ei ainakaan purkista löydy. Tuloksen saamiseksi aikaa menee 2–3 viikkoa, ja valkaisu pitää tehdä jopa kaksi kertaa päivässä.
Ohjeet anuksen valkaisuun
- Peseydy ja anna ihon kuivua. Valitse alkuun hellävarainen tuote. Vältä aineita, jonka tuoteselosteessa lukee ”hydroquinone”, “kojic acid” tai “mercury”, eli elohopea.
- Levitä tuotetta pyörivin liikkein alueelle, jonka haluat vaalentaa, niin kauan että rasva/geeli on imeytynyt.
- Jos tunnet poltetta, kirvelyä tai muuta epämiellyttävää tunnetta, pese aine heti pois ja lopeta sen käyttö.
- Kun tuote on vaikuttanut selosteessa vaaditun ajan, pese alue miedolla saippualla.
- Jotta syömäsi värjäävät aineet eivät värjäisi aluetta uudelleen, pyyhi tarpeittesi jälkeen anus kostealla liinalla. Vauvojen kosteuspyyhkeet toimivat parhaiten.
- Toista toimenpide niin usein kuin halutun tuloksen ylläpito vaatii.
Oikolukija: Pornonäyttelijä Mr. Lothar esiluki artikkelin
Muoti-ilmiö vai ei? Mielestäni kyseessä ei ainakaan vielä ole sellainen ja tuskin peräreiän valkaisusta tuleekaan. Olen kuullut, että pornotähdet ovat valkaisseet reikänsä, mutta en ole törmännyt valkaistuihin versioihin Suomen aikuisviihdebisneksessä. Ymmärrän henkilöä, joka haluaa valkaista anaalinsa, sillä joissakin leffoissa peräreiät näyttävät epämiellyttäviltä värikkyytensä vuoksi. Mitä taas tulee valkaisutapoihin, niin vaatii paljon pokkaa mennä kauneushoitolaan ja sanoa: “haluaisin valkaista persereikäni”. En valkaisisi omaani, mutta jokainen taaplaa tyylillään.”
Mitään mieltä?
14 % City.fi:n käyttäjistä valkaisisi anuksensa tai vaginansa, jos se on turvallista
Anna äänesi osoitteessa www.city.fi/yhteisot/kyselyt/3514/






68 kommenttia
Mr77
4.10.2007 16:48
Eksälläni oli(varmaan onkin) todella ruskea anaali-alue. Tämä artikkeli olisi kyllä hänelle hyvä saattaa tiedoksi.
pierumies82
5.10.2007 16:47
^ Heh heh.. näitähän riittää... jotkut ei osaa pyyhkiä persettään kunnolla ;-)
Odotettu trendi takapajulaan
6.10.2007 01:34
Vihdoinkin, vihdoinkin, aaah!!
Voidaan sitten trendikkäinä ja dynaamisina ihmisinä baaritiskeillä ja työpaikoilla levitellä perseitämme ylpeinä. Töissä valkaistua persereikää kannatta esitellä asiakkaillekin. Valkaistu perärööri kun tuppaa näin 2000-luvulla olemaan kilpailuetu! Yritysvalmentajat Jari Sarasvuon johdolla esittelevät valkaistuja perseenreikiään seminaariyleisöille. Voimme edistyksellinä ja tiedostavina ihmisinä ihastella perseenreikiämme, keskustella niistä ja nuuhkia niitä.
Kriitikko
6.10.2007 14:07
Cityn jutut ovat jo pidemmän aikaa olleet aivan anaalista ja nyt sitten kirjoitetaan juttuja anaalista.
Varmaan Eppu Normaalikin laulaa seuraavalla albumillaan perseiden valkaisusta tervaamisen sijaan....
Kummia ihmisiä
6.10.2007 14:48
Olipa mielenkiintoista. En ole täällä Espoon perukoilla kuullutkaan moisesta trendistä, mutta en usko että kuulun myöskään pornoleffojen kohderyhmään... On jännittävää havaita kuinka erilaisia "heimoja" meitä maailmassa onkaan. City raottaa tällaiselle tylsälle lähes kolmekymppiselle rouvalle ovea ihmeelliseen maailmaan.
Trendimaakari
7.10.2007 11:48
City-lehti näytti taas närhenmunat takapajuiselle suomijuntille olemalla niin rohkea, edistyksellinen, yllättävä jne. kertomalla perseenreijän valkaisusta.
Voitaisiin perustaa persereikäilijöiden klubi. Tehdään nettisivut, jossa kerrotaan asiasta ja keskustellaan. Pidetään klubi-iltoja joissa levittelemme persreikiämme ja ihastelemme niitä hullunkiilto silmissämme. Tehdään trendikäs lehti (kuten city) .... Olkaamme Yhtä Edistyksellisä, Suvaitsevaisia ja Trendikkäitä Kuten City-lehti!
Commentoija
7.10.2007 11:56
"Cityn jutut ovat jo pidemmän aikaa olleet aivan anaalista ja nyt sitten kirjoitetaan juttuja anaalista"
Tämä varmaankin johtuu lopulta siitä, että Cityllä on kauheat paineet olla se edistyksellinen ja trendien edellä kulkeva nuoren kaupunkilaisen (rohkea) lehti.
nanus
7.10.2007 23:22
Vihdoin juttui tästä suomeksi. Selailin vuosi sitten ruotsinkielistä "slitz" -tyyppistä miestenlehteä ja hieroin silmiäni muutamaan otteeseen lukiessani testityyppistä juttua "kuinka neiti olet". Luulin ymmärtäväni asian väärin, mutta oikeinhan se oli. Ei sillä että olisin menossa valkaisemaan omaani, mutta vähän kummastuttaa tämä villitys. Se ei taas ihmetytä ollenkaan, ettei monikaan suomalainen ole asiasta vielä kuullut. Kiitos Citylle ensimmäisestä jutusta!
Hahräoivh3ÄOR G
8.10.2007 09:48
Commentoija ja trendimaakari. Mistä sitten pitäisi kirjoittaa? Tekohampaista ja skeittailusta vai? Eikö lehden tehtävä ole kertoa uusista asioista? Se on kuitenkin eri asia kuin niiden kannattaminen. Ei esimerkiksi se, että uutisoi murhasta, tarkoita että uutisoija kannattaa murhaamista.
Kriitikko
8.10.2007 11:46
Pointti on siinä, että juttu on täysin mitätön, mutta kun siihen liittyy anaali, niin City- lehden mielestä se on julkaisemisen arvoinen.
Aasiassa muuten niitä "valkaisuaineita" käytetään kylläkin pääasiassa kasvoihin, mihin tarkoitukseen ne ovat kehitettykin (outo trendi sekin, mutta hyvin yleinen), mutta Cityä tuntuu kiinnostavan ainoastaan niiden käyttö nänneissä, vaginassa ja anaalissa.
Vähän niin kuin Beavis ja Butt-Head: "he said back door -- eh eh, oh, oh"
City
8.10.2007 13:02
Heippa kriitikko ja muut
Huomasin keskustelunne City.fi:ssä. Muistan kirjoittaneeni Cityyn lyhyen jutun tummaihoisten valkaisuvillityksestä (kasvot yms.) jo vuosia sitten. Se ei tietenkään ole "länsimaalaiselle" niin relevantti, koska harva meistä on kiinnostunut valkaisemaan valkoisia kasvojamme entisestään.
-Heini Larros
MizoB
13.10.2007 13:58
Minä kysyisin asiaa alan todelliselta asiantuntijalta, valkaisujen tirehtööriltä, mustan aukon arkkiviholliselta - Michael Jacksonilta!
-Scorpioni-
15.10.2007 20:36
Siis, toi jos mikä ratkaisee...
Minäkin, siis aina ihan ensimmäiseksi ilmoitan ravintolassa naisille, "että jos anus ei ole valkoinen niin ei niinku mitään saumaa".
Siitä lähdetään että hohtavan valkoiset peräaukot kunniaan!
Ruotsinsuomalainen
16.10.2007 11:15
Ruotsin televisiosta näin noin vuosi sitten ohjelman jossa esittäytyi Tukholmalainen kosmetologi joka oli erikoistunut anaalin valkaisuun... Että näin Ruotsissa :).
PS. Väitti että melkein kaikki asiakkaat olivat naispuolisia!?!?
hallojaa
16.10.2007 21:23
En näitten artikkelien ja muun porno/seksi-"informaation" myötä yhtään ihmettele, että teinit on koko ajan epätietoisempia itsestään ja niillä on VALTAVAT paineet seksielämän suhteen, niinku varmaan vanhemmillakin. Pian varmaan demi-palstalla mietitään porukalla tosissaan, että pitäisikö vaalentaa perärööri. Värjätäänhän niitä hiuksiakin, ainiin, ja pimppakarvojakin! Oikein Cityssä neuvotaan, sehän virkistää seksielämää. Ne jotka eivät ole tekemisissä nuorten kanssa, eivät tajua mitä kehittyvän ihmisen sisintä vahingoittavaa juttua ja lööppiä yhteiskunta suoltaa päivästä toiseen. Miksi pornoa ja seksiä ihannoidaan tai hämmästellään näin paljon julkisesti? Se on aivan yks ja sama mitä pariskunta keskenään harrastaa, kyllä ne dildot, pornot ja piiskat löytää ilman suuria artikkeleitakin. Toivottavasti toimittajat mietitte joskus edes hetken, että läheskään kaikki lukijat eivät ole elämän ja yhdenillanjuttujen karaistuttamia kokeilunhaluisia sankareita. Mä luin cityä 15-16-vuotiaana, ei tää silloin sisältänyt todellakaan näin paljon seksiäseksiäseksiä ku nykyään. Vielä pari vuotta sitten luin itsekin huvittuneena tämän tason artikkeleita, mutta nyt kun olen läheltä nähnyt, mitä tällaiset epäsuorasti saa aikaan, en pysty enää nielemään huumorilla kaikkea. Seuratkaa joskus, minkä ikäiset tarttuvat ilmaispömpelillä tähän lehteen. Teijän nettisivujen etusivukin on muuten nykyään lähinnä tyrkkygalleria. Katsokaa ja arvostelkaa tekin omaa peilikuvaanne.
Perkeleen perkele
19.10.2007 11:48
Vittu miten järjetöntä paskaa. Mutta ei varmaan mene pitkään kun "trendikkäät" ihmiset alkavat valkaista persereikäänsä kun se on muotia. Ikävää ettei paskan koostumusta ole vielä saatu radikaalisti erilaiseksi.
Kyllä tällaiset artikkelit voi työntää vittu perseeseen (vaikka valkaistuunkin). Tällainen ei edes huvita, lähinnä vituttaa.
Heikki32
19.10.2007 12:22
Perkeleen perkele on tainnut syödä ärrinmurrikeksejä aamiaiseksi.
heikki k.
21.10.2007 04:05
Perkeleen perkele puhuu täyttä asiaa ja hallojaa vielä täydempää. Go vastuuntunto go!!
Seppo Haapavedeltä
24.10.2007 21:52
No kyllä minä valkaisisin anukseni poikaystäväni iloksi. Mikäs sen kivempaa kuin nuolla kivan vaaleaa ruttua :)
nainen38v
26.10.2007 11:51
Itse harrastaisin anaalijuttuja enemmänkin, mutta juuri sen väri hävettää... joten ehdottomasti käyttäisin jos se olisi turvallista :)
Jussi från Åland
26.10.2007 22:26
Är det också möjligt för man? Ja tucker inte om brum arseloch.
Jaakko Haatainen
21.12.2007 09:23
Valkaisin anukseni jenkeissä maksoi siellä 650$
ihanan suomalainen ja isänmaallinen-olo, nyt on mukavaa mennä uimahalliin katselemaan vanhoja pappoja kun he saunovat.
pame77
22.12.2007 11:01
ei jumalauta! valkoinen persereikä! mitä vittua....
perkele mikä törky paikka tää netti...mitä vaan löytyy..hyhhyh.
pame77
22.12.2007 11:03
kai kohta pierutkin saavat väriä...braaaat!!!ja sateenkaari muodostuu..
pera16
22.12.2007 13:53
Sellasta pornotähteä ei olekaan kuin Tabitha Steves, opettele tuntemaan alan ihmiset nobo.
MetalMonsterMan
22.12.2007 14:14
#
pera16 Tänään 13:53 Sellasta pornotähteä ei olekaan kuin Tabitha Steves, opettele tuntemaan alan ihmiset nobo. --- Siinä on Kirjotusvirhe.
Tabitha Stevens on olemassa.
Kekkonen urho kekkonen
22.12.2007 20:05
toimiiks tää koirillaki?
TosiKARVAINEN tussu mulle!
23.12.2007 15:36
Outo"lintu" juttu "perän" valkaisu on mutta sitä saa mitä tilaa. Filsuissa on yleinen käytäntö TOSImiehille että laittaavat pieniä muovikuulia kalun ihon alle "nystyröixi". Naiset ovat kuulemma sielläpäin aivan hulluina tälläiseen matcho mieheen? Tuntuu varmasti naisesta erilaiselta emättimes "kuhmujen" kera? Onkos kukaan laittanut näitä kuulia mulkun ihon alle Suomessa häh? Tulehtuuko lerssi vai ei? T: H.
kaarlo89
23.12.2007 18:55
vittu mitä paskaa!!! pitäs varmaan paskantaaki valkosta lunta,SAATANA!!!
kumiorja014
28.12.2007 19:00
Mun poslari perse ja vehkeet saa riittää mun seksiseuralle. Mut en mä tuomitse jos joku välttämättä haluaa oman anaalinsa valkaista. Omapahan on asiansa kunhan ei ala tuputtaa muille.
Torque Nollanelonen
29.12.2007 08:13
Nain unta, etta perseenreika oli yolla taianomaisesti vaihtanut varia hopeanvalkoiseksi.
Kyllapa sitten aamulla vitutti, kun totuus tuli ilmi. Kaiken pettymyksen kruunasi perseesta paineella pakeneva loropaska. Sen siita saa kun vetaa liian tulista currya ja viisveisaa onko persaukko hohtavan valkoinen seuraavana paivana. Vittu, saatana, tamakin viela... eiko perseeta pitaisi tunkea untuvaista tayspellavaa eika jotain perkeleen kuonaa??
just joo, nain.
citylehden mainiot ja idearikkaat 'toimittajat' - olette anaalista. Kiss my ass.
Rekkamies52
3.1.2008 23:40
Hyvä artikkeli, vois melkein valkaista röstin.
Joooaaaaaaa
7.1.2008 05:34
kyllä mun tyttöystävä ainakin värjäsi jo pari kolme kuukautta sitten anuksensa, piti joululahjaksi ostaa mutta ostettiinki vähä etukäteen jo.
Jenkeistä asti piti tilata että löytyi, makso jonku 20e + postikulut. Toimiikin jopa!
EskoZ
7.1.2008 18:35
Lisäisivät fosforia siihen tököttiin niin näkis yöllä käydä sissipaskalla armeijassa kun vähän kamiinan luukun edessä valottas ensin.
ei oo totta
7.1.2008 18:39
Tuota noin.. luuletteko että maailmasta löytyisi tärkeämpää pohdittavaa? Aika vähissä on ajatukset jos perseen valkaisemisesta pitää keskustella.
KimmoKovaKoo
7.1.2008 21:50
Olen kirjopyykännyt oman ruttureikäni ja hyvältä näyttää! Omo pulveria pyllyyn vaan ja hommat hoituu.
Ilpo33
8.1.2008 22:24
Melko "last seasonia" tuollainen pelkkä valkaisu. Tänä vuonna aunuksen seutuvilla pitää olla sieviä pastellivärejä tyyliin ranskanpastillit tai erilaisilla ruskean sävyillä muodostettuja kolmiulotteisia kuvioita kuten "loppumaton suoli" hologrammi.
Tähtäinkuvio on myös suosittu teema etenkin ampumapiireissä.
on totta
8.1.2008 23:24
Pakko pistää tähän väliin, tuohon ei oo totta kommenttiin.
Hänen mielestään on tärkeämpiä aiheita keskusteltavana ja silti hän käytti aikaansa jutun ja kommenttien lukemiseen sekä vielä kommentoimiseen.
Taasnäitä
9.1.2008 15:02
Tietäiskö joku kertoo miten sais paskan värjättyä? Mulla se on aina ruskeeta ja mä toivoisin, että se olis enemmän pinkki kun se on mun lemppariväri. Hajuunkin mä toivoisin vaihtelua.
Ortodoksi
9.1.2008 20:11
Vittu että voi olla kipeetä kommenttia...
Ortodoksi
9.1.2008 20:13
Vittu jos ei oo muuta mietittävää, niin... Ei voi edes ihmetellä on niin pimee artikkeli... Toisaalta jotkut käy kyllä kirkossakin.
Fjonga
10.1.2008 00:47
Oon koittanu kaluuni thaikuissa tota valakaisuainetta, tuli arjalainen kanki! Olo on kuin eskimolla kusella, muna lumessa.
HorrorError
10.1.2008 10:59
Voi jumaliste! Mitäs nerokasta seuraavaksi - peräaukon siirtäminen otsaan?
hahahahahahha
12.1.2008 20:04
Pitääkin laittaa sitten heti tilaukseen, että voin valkaista naaras puolisen kumppanini reiän.
anniina..
16.1.2008 09:23
Onhan tässä taas uusia paineita itsetunnon tuskissa jo ennestään kärvistelevälle kansalle, varsinkin nuorille. Tämän artikkelin kirjoittaja ja julkaisija voi pestä reikänsä vaikka tärpätilla, kunhan jättää keinonsa aivan omaan tietoonsa.
ihmettelijä
16.1.2008 20:15
Tämän kesksutelun yleinen mielipide kertoo hyvin miten kapea nykynuorison ajatusmaailma on. Kysehän ei ole kuin ihon pigmenttien muuttumisen korjaamisesta.
Poikkeavat muutokset näkyvissä paikoissa on ihan hyväksyttävää korjata plastikkakirurgisin keinoin, miksei myös takapuolen... Korjauksilla henkilö saa yleensä tukea itsetunnolleen ja ahdasmielisiltä ihmettelijöiltä poistuu hämmästelyn aihe, jos esim uimahallissa sattuu näkemään jotain poikkeavaa. Etenkin jos seksiseura kokee poikkeavan tummentuman vastenmieliseksi, saattaa ainoa vaihtoehto olla vaalennus, eli ihon värjäys ympäröivän ihon kaltaiseksi.
Kysehän tässä ei ollut peräaukon väristä, vaan ympäröivässä ihossa tapahtuvan tummentuman valkaisemisesta alkuperäiseen tilaan.
Kulmilta32
22.2.2008 00:52
Heh heh. Vai että uusi juttu. Kuulkaas, jo 50-luvulla tätä jo harrastettiin - ihan itse, vahaliiduilla!
Baarista kajahtaa
2.8.2008 13:47
Tänään 2.8 (lauantaina) Helsinginkatu 25 (Night life rock) ilmaista anaalin valkaisua, alkomahoolia (bisse/sidu/lonkku=2,5e - drinkit alle!) ja musiikkia. Liput 0e - maksat vaan narikasta! Oijoi ja anaalit kiiltää.
Cloaca Maxima
4.8.2008 10:25
Kuole anaalisyöpään, vitun spämmääjä!
Hydrochinonia
5.8.2008 18:40
saa vielä käyttää kosmeettisissa valmisteissa, esim. ryppyvoiteeseen johon hankkii reseptin.
Tytöille sievä beba
7.8.2008 13:41
Tämähän on hieno juttu. Kyllähän sitä mielummin kattelee mukavan vaaleeta bebaa kuin tummaa vakoa vaikka kielileikkien aikana....
:D
Ei hyvää päivää
1.9.2008 01:36
Komppaan nimimerkki hallojaata.
Vai että oikein sievät peput tytöille?!? Ala kuule itse vaalentamaan anustasi naisten takia, katsotaan miten kauan semmoista jaksat. Ja ala vasta sitten vaatia tollasia älyttömyyksiä naisilta, kun olet itse samaan valmis. Sovinistit painukoot saunan taakse lopetettaviksi!
panopena
7.5.2009 13:29
ompas kiivas mimmi sinua voisin sipaista perseeseen aisallani
Neelaa
18.5.2009 20:01
Mä löysin pikku lafkan,joka myy luonnonkosmetiikkaa ja tilasin sieltä anaalin valkaisuainetta ja toimi kyllä, eikä ollu haittavaikutuksia, eli kotimaastakin saa Terveyspadasta
kulles ny
6.1.2010 12:33
siis käsittääkseni naiset eivät sitä todellakaan miesten takia tee vaan siksi että itsestä tuntuu paremmalta!!!! vois itekki kokeilla, ei sen taqkia että ukko sais katella vaan itsestä tuntuis "siistimmältä".
petsku.
28.1.2010 03:00
mulle ihan saman kun naiset kaikki maailmassa vaan tekee sen
ohhhohh
4.2.2011 11:57
NO MITÄKÖHÄN VARTEN SE P.REIKÄ ON RUSKEA?? NO EHKÄ KUN P:REIÄSTÄ TIPPUU KAKKA PÖNTTÖÖN NIIN!! ihme touhua..kohta ruvetaan värjäämään korvareikiä ja nenänreikiä, ehkäpä vois jopa maksan värin muuttaa jos nykyinen ei miellytä?!
lypsy
15.4.2011 03:31
Meinaatteko ettei ne teidän homokaverit osais valaista tätäkin asiaa?
Ei muuta kun valkaiskaa se vitun pakoputkisto ja tunkekaa sinne kurkku.
PS:KYSYKÄÄ HOMOILTA JOS ETTE USKO!!!
ruskeepikatie
18.4.2011 03:39
No niin geijot!
Moniko teistä on pidellyt puhtaana hohtavaa, valkopesun jäljiltä olevaa pikku salamia kädessään?
Nyt olis homojen paikka vastata ja tehdä elämässään edes yksi hyvä asia.
sunnuntaina
20.4.2011 03:38
On nykypäivää, että on homoja ja superhomoja. Sitten on niitä homoja, jotka ottaa perseeseen vaikka rautakangen jos halvalla saa! Voi sen ottaa suuhunkin ja tukehtua siihen vitun bambukeppiin, jos siltä tuntuu! Geijo on geijo vaikka valkasis sen vitun perseen..
EsMies
4.11.2011 18:50
Voi pojat, tänään otin sitten sen. Kyllä tuntuu perseessä ihanalta. Viikonloppu tulossa ja nyt pääsee testaamaan uuden hohtavan, kiinteän ja piukan peräreiän. Toivottavasti sais kovaa kikkeliä ja tiukkaa menoo läpi viikonlopun. Toivottavasti maineeni kiirii nopeasti kaikkien fägäreiden tärykalvoille! Ps. Tästä ei enää perse parane.. Pps. Poika saunoo..
tyttö92
23.1.2012 20:44
voisihan tätä testata ^.^
panonpaikka
16.4.2012 17:23
NYT ON TODELLINEN HÄTÄTAPAUS. Oon onnistunut vangitsemaan itselleni ihanan mustan ja 'ison' miehen. On kuitenkin ongelma: Mun perse on paskanen! Kuinka tehdään nopea ja siisti pesu, jotta mun kiimainen perseeni saisi tuon paksun bambun varren sisäänsä? Pelkään, että menetän mieheni, koska en suostu ottamaan hänen munaansa suuhuni yhdynnän jälkeen, koska se on niin saatanan paskanen! Ukko saa hirveet kilarit tästä aina!! HELP ME!!
Oikessti tää ei ole provo, hätä on iso!!
BanaaniaAnaaliin
14.7.2012 12:15
Ei valkaisu mihinkään riitä! Lisäksi tarvitaan ehdottomasti tehokasta ryppyvoidetta ja tulos viimeistellään supistavalla kasvovedellä. Vasta tämän käsittelyn jälkeen oman rakkaan pyllyn olo on freessi.
Merimuumi
15.7.2012 11:20
Tässä oletettavasti (toivottavasti!) tarkoitetaan vulvaa, eikä vaginaa, mutta on vain käännetty suoraan englannista jossa virheellisesti käytetään sanaa vagina kaikista naisen sukuelimistä. Vaginahan siis on se sisällä oleva osa, jota tuskin kukaan valkaisee kun ei sitä näe kukaan muu kuin gynekologi, ja vulva on ulkoiset sukuelimet.
Anonyymi
15.7.2012 13:18
Jokainen tehkööt mitä tahansa "kauneuteen" liittyviä toimenpiteitä, jos sen jälkeen on itseensä enempi tyytyväinen. Turha tämmöistä haloota on nostaa.
Trendiä tästä tuskin syntyy. Toiset suurentaa tissejä, toiset vaalentaa persreikäänsä. Mikäs siinä.
Persekiima
22.10.2012 20:34
Mikä on kun ei mistään meinaa löytää valkopesun tekijää? Olen yrittänyt kiivaasti etsiä luotettavaa paikka, jossa saisi toimenpiteen suoritettua. Olen kyllä sitä mieltä, että tämä jokaisen valkoisen ja mustan pitäisi kokea. Olen myös ryppyvoiteen kannalla. Kun persposket siliää ja reikä hohtaa valkoisena niin kyllä sinne kelpaa ottaa patukkaa ;)
Silloin
3.2.2016 02:55
Kun kakkonen on ykkönen.