Vainoharhaisuus

  • suojelusprkl

Miltähän tuntuisi olla vainoharhainen? Siis sillä tavalla vainoharhainen, että kuvittelisi olevansa jollain tapaa vainottu ja että kaikki on vain yhtä suurta salaliittoa häntä kohtaan. Ettei uskalla puhua edes omassa puhelimessaan, jossa on prepaid-liittymä, koska pelkää että hänen juttujaan kuunnellaan.

Voisi olla aika mielenkiintoinen elämä tuollainen.

4 kommenttia

Anonyymi

24.1.2007 14:31

Mä en kyllä välttämättä haluaisi kokea miltä tuo tuntuisi. Olis hirveetä elää noin vainoharhaista elämää kun mihinkään ei voisi luottaa.

suojelusprkl

24.1.2007 14:50

Toinen mikä vois olla kamalaa, niin sellainen että kuvittelee näkevänsä ötököitä. Niitä on yllättävän paljon, jotka näkevät harhoja ja varsinkin noita ötököitä.

Anonyymi

24.1.2007 14:57

Totta totta. Kammottaa ajatus siitä, että koko ajan näkisi jonkun ötökän ja yrittäisi päästä siitä eroon, mutta ei niin ei. Jotkut huumeveikkoset harhoissaanhan kaivaa hirveitä koloja kroppaansa kun näkevät harhoja just ötököistä ja sen sellaisista. *yaiks*

Anonyymi

5.12.2021 11:34

Täältä löydät pian seksiä, suhteita, Deittailua --> http://dating24.me