Blogi

= herrasmies narkomaani =  1

perkele menee hermot kaikkiin ihmisiin jokka lähettelee kiitoskirjeitä joissa on "timanttisormuksia" sun muuta kaikee joita m'ä välttämättä tarvin ja heti -mulle silleen et ne kolahtaa manuaalisti postissa himaan. muuteski tulee vituxeen postii kaikenmaailan irmeleiltä ja viirupölläiltä sun muilta luojan luomilta olioilta joissa on ihme textiä tai jotain rihkamaa (välillä luenkin kaikki postini itse ....en juuri koskaann, koksa se ei oo mun jobi:P mua ei kuulemma saa kehua tai mä voin hermostua aika usein täleen)Mä vihaan maksaa laskuja joten sitä varten mä joudun dellegoimaan muitakin juttuja samalla muille et ,ä pystyisin ees joskus keskittyyn sillen yhteen kerrallaan -se on liian vaikeeta usein.postissa tulee ihmisiltä ihme lähetyksiä ja mä annan ne ensin pommikoiran nuuskittavaksi (hyvä ville! kemia kannattaa enempi ku paskalla lukeminen) postissa ihmiset luulee liikoja ...luulee et mä oon sitä sun tätä ja muutenkin sädettävä ja jotenkin muyuten kaikkee mitä en ihan tasna varmaan oo , koksa tykkään valehdella , koska netti ja sosiaalipornno on ihan persestä mun mielstä pitenmmän päälle (hyvä manageri näinhän sä kielsit, näänäänäänäää!!"!). sit tännekkin tulee jotain sähköpostia jossa hjoku haluu mult a rahaa siitä ja siitä kun mä teen netissä kultakauppaa jonnin verran. saatana eix mee jakeluun et sitä varten on keksitty postiennakko ja et maksaa postissa. mä en ala syytteleen mun siihteerejä -mä oon gherrasmies perkele ja muutenkin mahdoton ihminen. jep ....täsäsän tää ..mmmmmmiktäsmitkäsööööh.

mä oon sitä mieltä että lahjoja ja toiseten ihmisten kirjeitä ei lueta tai anneta takasin saatana. jokkut ihmiset on helvetin tyhmiä tai ajttelemattomuia kun lähettää postissa tavaraa mulle jota mä en sitten saakkaaan ja siitä pitäs muka maksaa rahaa ja olla velkaa -NO WAY: KANDEIS VÄHÄN SATANA MIETTIÄ OOKO MÄ JOKU POSTINKANTAHJA VAI MIKÄ MÄ NYT SITTEN OON.
EN AINAKAAN IHAN NIIN TYHM,Ä ETTÄ ITSE OMAA MOKAANIN MENISIN MUIOLLE ITKEEN.

NONNI asiasata kuudenteen. palleriinalle e ilen sanoin kun näin sitä pitklästä aikaa et mulla on kevättä oluut puntissa ja oon muutenkin ollut naisten suhteen hypomaaninen keräilijä kun mä en enää muistanut ees sen nimee heti tai jouduin kysyyn siltä -se piti sitä
kyssäriä omituisena eikä se muistanut et mä kirjoitan naisten iskuvinkkikirjaa tosisani enkä ihan huvikseni ja mä teen aina työn huolella ja loppuun asti -muuten en tekisi ollenkaan sellaista duunia josta en tykkäis-melko yleispätevää ...joo. joo mä sanoin et emmä voi itteleni mitään kun rakastan rakastumista enkä viiitti jauhaa mitään rakkaussoopaa kun se palleriina on ihana ja mukava ihminen. eikä se muistanut et se oli inoissaan siitä mun kirja ideasta ja haluis siihen naisnäkökulma kommentteja kirjoitella -nyt sen ei välttämättä ainakaan tarvi sillä itteensä stresata. mä en yleensä ikinä jätä ketään toleen et selittelisin vaan ainoastaan unohdan jokkut naiset muitten juttujen olessa ajakohtaisempia -emmä sitä hakluuittessäni muuttaa. vaikeeta silti saada oikeet sanat jouduin miettiin m,onta sekkaa ihan, ....sit mä trajusin et se on kännissä enempi kuin luulinkaan ja kelasuin et muistaax se mitä mä oon sanonut kun mua ei kiiinosta hirveesti jankuttaa ja toisdtaa kertaalleen selitettyy76 höpinää....niin joo, mitämitä. satan sain virusepidemian jou ween troijan hampaaton hevonen iski molempiin abvaruuskeskuksen päätäreihin
vittu. eno tuli ja toi mulle kaks uutta myllyy ja sano et 20 ...m'ä snaoin et eix se oo liian vähän. vai pitääx tätä laajentaa...en viitti nyt alkaa säätään kun pitäs nukkua joskus univelkoja -perkeleen naiset ne valbvottaa vaikka niitä ei ois ees kämpässä -omituinen juttu. söin anskun teklemää ruokaa ja ihmettelinet se ei ainakaan polta suuta liikaa vaikka hotkin kun on vähän uuta säätöö....se olikin sellasta ruokaa joka olis ekana opitänyt lämmittää esmes mikrossa...seuraavaksi kirjoitan kirjan
nimeltä HERRASMIES NARKOMAANI....SE KUULLOSTAA SIISTILTÄ IHAN SEN TAKII...JOO. NOONNI HEIHEI EI MITÄÄN ARVOKASTA POSTII JULLE ELLEI OO IHAN PAKKO. YEP:D

http://groups.msn.com/zombiegallery

http://www.legioonateatteri.fi

T: JUGEND MUSTALANEN

Kuva #1056588

Kuva #954271
"Jokainen vastaan tuleva nainen on potenttiaalinen pantava...ainaskin sille aika kaukaa kun ekana tulee mieleen"

Kuva #1064079

Kuva #931289
pillupääpillupää ja vitulla päähän ...pakko mennä ulos sekoo täällä on tuleetimet päällä mut tää siltim,m mkun olis saunassa. onnex tää vehe on taas riesana ei tarvi kokajan panna tai soittakitaraa-ei jaksa mut ei osaa muutakaa.....mutsi tuli jus kysyy et voix mä tulla jedaa sen näyttelyn pystytyksesä??? -mä kysyin siltä ketä se näyttelee:) se alkoo huutaan ulle niinku normistikkin et "perkeleen hörhö, onx mulla kuulosasa vikaa vai taas päässä ??!!???mikämikä??? ...mulla on taidenäyttely" niinniinpä joojoo. sit kogasin et taklu on taulu ja tikkataulu on tikkataulu ja vesiväri, öljytyvärijoojoose juttu mikä ei kuulu alkuaineiosiin eikä mitenkään siihen kuinka rikkohapolla saa http://eroteltua kätasytysti kultaa opaskasta jtai siitä kuinka helposti voi kokata piommejaa tai vaikkapa huumeita...maailma on haasu ja liika hassu on höpöö juujuu..ja yep... mun mutteri maalaa ja on kans aina ihan tinnerissä. se sano et se lähettä takut postissa koreaan...se on semonen maa missäänn ollaan vähän helvetin siistejä ja muutekni kaikki on viimesen päälle koreena....silti ne on sellasii jokka voi kopata syliin...niimpä hei kaikille jokka mä muista nimeltä ...niitäkin on -kai...mmmmyyhhmmm 546##¤¤##"%#*#PERKE#GERE!!


¤JumaltenJuomaa¤  1

Erään tutun kemistin kanssa valmistimme vanhanajan Absinttia joka on jumalten juoma eikä tarkoitettu kaikenmaailman deekuille ja muille väärinkäyttäjille - Onnstuin jumalallisessa tilassani hajottamaaan avaruuskeskuksestamme kaksitietokonetta. Absinttia ei missään nimessä saa juoda 8 centtilitraa enempää -kauppojen ja ravintoloitten juomista en viitti edes manita kuin sen, että ne eivät kuulu jumalten juomiin. Toisesta koneesta katosivat netit ja comit ja toinen tuli täyteen omistuisia virusohjelmia jokka saastuttivat koneen -taas on tietokonevelholle asiaa ja se maksaa taas maltaita. Kirjoitan tätä kirjastossa ja hymyilen kaikille ohikulkeville hameille, koksa on epäherrasmiesmaista olla vastaamatta naisen hymyilyyn oli hän sitten ruma, kaunis tai minkäoloinen vaan -ei saa arvottaa hymyilevää ihmistä jota ei tunne.

Näemme vappuheilamme Qvistuksen kanssa jakka hän pääsee töistään.
Hän lupasi kiirehtiä rakennusurakkaa kun sanoin tarjoovani hänelle tätä sammalenvihreetä jumalten juomaa Absinttia -tiedän, että hän saapuu tänne amazonian kirjastoon alta tunnissa, sillä Qvistus jos joku on nero ja
olen nimittänytkin hänet leikkisästi maailman toiseksi multiartistiksi -itsestäni käytän nykyään mielummin tittelinä maanista taikuria.
Maaninen taikuri on sellainen joka yllättäää kyvyillään usein myös itsensä
-"taikuri itsekkin hämmästyi" sanon kun huomaan pelonsekaisessa hurmoksessa jonkun temppuni, manooverini, ennustukseni tms. käyvän toteen
ja kaikki menee juuri niin kuin pitääkin.

http://groups.msn.com/zombiegallery

http://www.legioonateatteri.fi

Barbie and Zombie
Barbie and Zombie


=vappumyrkkyy=  2

hyvää simaa mutsini krisse on duunannut, täs on kaikkee hullunruohoo seassa tietty. mul ei oo ollut moneen päivään luuria ja tuntuu oudolta joutua kokoajan vastaamaan puheluihin. annan luurin mauzille joka pörrää ihan säpäpinöissään -taas hukannut rahansa ja luurinsa jne. kestää....kestäää...ween ämmät, muttei se mitään -matkailu avartaa.

taas toi screeni kuperoituu maapallon kanssa ja mun on pidettvä penkistä kiinnim etten kaadu maapallon pullistuessa kuperammaksi -tunnen olevani voittamaton ja nuo tytöt puhuvat salattuja kieliä ja menen heidän luo oppimaan.


=tädäää=  2

käkikukkuu kokoajan.
peilityyni järven pinta saa auringon
pronssiset varjot ja kultasilan.
otan taskusta tupakkaa ja sytytän tupakan ja se maistuu täydelliseltä -olen onnellinen ja tajuan haluamani.
Qvistuksen kanssa ollaan tänään tehty kemiallisia kokeita ja harrastettu ihmettelyä. Ihmettelyssä on oltava tarkkana, koska ihmettely on psykedeelistä ja jumallallista. Isot kuperat televisiouutiset kaatuvat päällemme ja kiimaisina haluamme kuulla lisäää kaikkea..
Sarpanevan pronssiset kalvosinnapit rimmaavat puvun kanssa -loistavaa,tädäää on todellakin kevättä kasvattamassa ja kaatamassa meille aarteitaan.

http://groups.msn.com/zombiegallery

http://www.legioonateatteri.fi



=hammaskeijut=  3

tulin taas hammaslääkäriltä kun viimeksi ottivat perkele väärän hampaan (rosikseen asiaa taas)nyt ne sitten otti oikeen. tässä se onkin aika mennyt hampaitten kanssa säätäessä ja kivun unohtamisharjoitteissa. kaliiksihan tämä tulee eilinen 2000 ekuu ja tänään saman verran -täyty taas jutella asianajajan kans siitä väärästä hampaasta..sitä en ainakaan maksa, vaan ne lääkärit saa maksaa:P

yx heidi soitti ja pyysi grillijuhliin, mut täs on pää sekaisin prokaiinista jota on saanut hammaslääkäristä ja muutenkin
voi taas pian jomottaa hammasta tai sitä aukkoo johon ei oo vielä istutettu uutta hammasta -masentavaa...mul on itsetuntokin nollilla ja tunen itseni vammaiseksi kun mussutan jotain ihme kieltää -heidi luuli et mä oon ihan flänässä eikä uskonut heti et oon hammaslääkäriltä tulossa:P


=$$$$=  1

taas elämä maistuu, vaikka hampaanpoisto ja uudentilalle juurruttaminen maksaakin maltaita 2000 euroo%&¤%##KELE!
taas on tullut riistettyä köyhiä et ne sais vappurahaa lähettämällä mulle kultahelyjään postiennakolla.

ostin muutaman siiderin kun en voi syödä mitään. nukahdin taas hammaslääkärissä -se hammaslääkärintuoli on yksinkertaisesti oikein ergonomisesti suuniteltu.


=rahanpesua=  1

tänään oon pessyt rahaa. ei ne mitään kovin rikollisia kai ollut, mut ne setellit kaikki on siinä ja siinä että ne vois vaihtaa pankissa -täytyy testata . siinä oli melki kakstonnii paperirahana jäänyt farkkutakin taskuun joka oli pesukoneessa.

paperirahahana oliskin siistimpi:)

tänään oon tehnyt kaikkee mitä en yleensä helpolla tee etten kelais särkevää hammasta. onnex huomenna on hammaslääkäri. täytyy taas hakee jäätä poskeen -se helpottaa jonnin verran.


=ruutana-allas=  1

tulin oikein urheiluhierojalta ja multa hierottiin joka ainoa lihas viimesen päälle. nyt onkin tosi viritetty ja uudestisyntynyt olo ja tunnen olevani
voimakas ja voin kaataa halutessani vaikka tämän talon:)

suuntaan silti energiaani kärräämällä multaa jota kävin hakemassa muutaman säkin ja lisää haen tuolta tien toiselta puolelta. se on semmosta maata jossa on metaania kun siihen on haudattu lahdattuja sikoja...täällä on ollut joskus teurastamo toimintaa:) nyt mä taas laajennan ikuisuusprojektiani elikkä koiran uimaallas projektia -sinne vois laittaa muutaman ruutanankin polskuttelemaan -nehän fisut pärjää vaikka toi lammikko jäätyi umpeen. nyt mulla on paikka josta v oin kärrätä liuske kiveä vuoraaman loput lammikosta, kun se viimevuonmna jäi hieman kesken.

käsitteellä vois käydä illala katsomassa jos emäsveristen eliitillä olis jotain prokista -siis oltaisko me biisejä duunamassa....mul kun on hirttänyt tän oman projektin kans....parempi hoitaa muitten juttuja ne kun tulee aina väklisinkin tehtyä valmiiksi -omat jotenkin aina kuullostaa et ne vois tehdä paremmin -outoo.

http://wwww.legioonateatteri.fi